2024 14 birželio

M. Beneta: „Lenkijoje reikėdavo nagais kovoti dėl savo pozicijos“

Klaipėdietis Markas Beneta po kurio laiko sugrįžo rungtyniauti į Lietuvą, buvo pakviestas į šalies čempionų karūną susigrąžinti siekiančią Marijampolės „Sūduvą“.

Praėjusius keletą metų lietuvis krimto legionieriaus duoną Estijoje (Narvos „Trans“) ir Lenkijoje (Sosnoveco „Zaglebie“), tačiau pastarasis etapas jam šiek tiek apkarto, todėl jis priėmė sprendimą sugrįžti į gimtąją šalį ir vėl rungtyniauti čia.

„Susiklostė aplinkybės, kad Lenkijoje nežaidžiau – tiesiog turėjau kontraktą ir treniruodavausi. Grįžęs per daug negalvojau, kas ir kaip tęsis, leidau laikui eiti ir kai gavau pasiūlymą iš „Sūduvos“, apsvarsčiau ir pasirinkau, nenorėjau savęs kankinti toliau, norėjau turėti kontraktą ir toliau kibti į darbus ir žaisti futbolą“, – A lygos savaitės interviu metu pasakojo žaidėjas.

Gynėjas taip pat teigiamai atsiliepė apie naująjį komandos trenerį Victorą Basadrę.

 „Mėgsta žaisti futbolą ant žemės, kas yra malonu ir patiems žaidėjams. Man nekilo klausimų, koks bus treneris, kai susitikome pirmą kartą aptarėme, kaip abu viską matome ir viskas buvo tvarkoje“, – kalbėjo futbolininkas.

Žaidėjas taip pat atskleidė ir įdomių detalių apie savo karjeros etapus Estijoje, į kurią išvyko iš „Kauno Žalgirio“ bei Lenkijoje.

 „Į Estiją išvykau visiškai paskutinę sekundę. Nežinojau, kaip klostysis mano karjera, nebuvo jokių variantų ir tada vienas pažįstamas rekomendavo man keliauti į Estiją. Tai buvo gera stotelė man vėl pajusti savo ritmą, atsigauti ir tai leido man išvykti į Lenkiją.

Tada kilo pandemija, tai viską apkartino. Lenkijoje pamačiau daug gerų dalykų, labai patiko požiūris į futbolą, labai profesionalūs žmonės nuo pat mažiausių vaikų iki vyriausių. Jaunimas žino ko siekia, visi yra labai motyvuoti ir kandžiojasi į kojas, nes nenori, kad ten žaistum. Reikėdavo nagais kovoti dėl savo pozicijos ir tas vedė į priekį“, – atsiminė M. Beneta.

Praėjusiais metais M. Beneta vėl sulaukė ir Lietuvos rinktinės trenerių štabo dėmesio bei tiek praėjusių metų rudenį, tiek šių metų pavasarį buvo svarbus Valdo Urbono treniruojamos rinktinės narys.

 „Tai buvo kiek netikėta naujiena. Žinojau, kad treneris mane stebi ir po kiek laiko net pradedi startuoti už rinktinę. Tas suteikia pozityvo, skatina nenuleisti rankų.

Pirmą kartą teko debiutuoti dar Edgaro Jankausko rinktinėje, po to laikotarpio buvo pertrauka, kai nebuvau kviečiamas į rinktinę, tuo metu tiesiog neįrodžiau.

Dabar, kai išeini į aikštę, emocijas būna pačios aukščiausios, giedant himną gali jausti tą energiją, tai yra labai įsimintina ir man tai davė didelį pasitikėjimą savimi, parodė, kad aš galiu ir tikiuosi, kad pavyks tai tęsti“, – mintimis dalijosi M. Beneta.

Vaizdo įraše – daugiau futbolininko minčių apie sunkų periodą Lenkijoje, tautiečio komandoje faktoriaus svarbą bei tikslus ir lūkesčius sezone su „Sūduva“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *