„Viesulo–Dragūno“ komandai – sidabro medaliai

Klaipėdos „Dragūno“ dubleriai buvo arti nugalėtojų aukštumos Lietuvos vyrų 1-osios lygos rankinio čempionate.

Tačiau lemiamo žingsnio Gintaro Cibulskio ir Auksuolės Stropienės auklėtiniai neįstengė žengti – finale 27:31 pralaimėjo Vilniaus „Amber“ ekipai.

Nors lemiami mūšiai vyko sostinėje, tačiau „Amber“ komandos žaidėjus vargu, ar galima būtų pavadinti šeimininkais. Pajėgiausių septynetų kovos vyko „Avia solutions group“ (neseniai ji dar vadinosi „Siemens“) arenoje, apie kurią 1-osios lygos klubai gali tik pasvajoti. Dėl laimingų aplinkybių – rankinio parketas buvo paklotas nacionalinei rinktinei, arena neturėjo kitų renginių – žemesnio diviziono ekipų rankininkams finalas įsimins visam gyvenimui.

Kautynių dėl aukso pirmasis kėlinys vyko banguotai, tačiau bangos nebuvo aukštos. Į priekį išsiverždavę klaipėdiečiai ar vilniečiai neįgydavo daugiau  nei dviejų įvarčių persvaros.

Po 30 min. „Amber“ buvo priekyje 14:13.

Antrasis kėlinys prasidėjo nemaloniomis akimirkomis uostamiesčio komandai, vilniečiai nutolo 5 įvarčiais – 20:15. Klaipėdiečiai net tris kartus buvo sušvelninę skirtumą iki 1 įvarčio – 22:23, 23:24, 24:25, tačiau nei išlyginti, nei persverti rezultato nesugebėjo.

Po Igno Savičiaus taiklaus metimo likus 3 minutėms, dar sužibo viltis išsigelbėti – 27:30. Klaidos ir tuščios atakos pavertė tas viltis dulkėmis. Per daugiau nei tris su puse minutės pajūrio rankininkai nepelnę nė įvarčio, susitaikė su pralaimėjimu.

Klaipėdos komandos žaidėjams buvo sunku slėpti apmaudą dėl išslydusių aukso medalių, tačiau treneriai G. Cibulskis ir A. Stropienė pabrėžė, kad tokiai jaunai komandai iškopimas į finalą ir sidabro medaliai yra puikus pasiekimas.

Uostamiesčio ekipą sudaro 16-17 metų vaikinai, o kitose finalinio ketverto komandose žaidžia vyresni ir kur kas daugiau patirties turintys rankininkai.

Prieš sezoną klaipėdiečiams buvo keltas uždavinys tobulėti ir patekti į geriausiųjų ketvertą, tai jie įgyvendino su kaupu.

„Viesulo–Dragūno“ žaidėjams atiteko ir individualūs prizai. Geriausiu Klaipėdos ekipos žaidėju finaliniame turnyre buvo pripažintas Tomas Valentukevičius.

Į čempionato simbolinę rinktinę pateko geriausiu kairiojo pusiau krašto žaidėju išrinktas Rokas Palskys, dešiniojo pusiau krašto – Ignas Savičius. Dar keliose pozicijose „Dragūno“ dubleriai liko antri.

Į geriausiųjų būrį pateko ir kitos uostamiesčio komandos – „Telecom–Mėmelio“ atstovas Kęstutis Kremeris, išrinktas geriausiu gynėju.

„Amber“ – „Viesulas–Dragūnas“ – 31:27 (14:13).

„Viesulas–Dragūnas“: Rokas Palskys – 9, Ignas Savičius – 5, Tomas Drakšas, Orestas Biknius – po 4, Ramojus Mažrimas, Tomas Valentukevičius – po 2, Edvinas Bručkus – 1.

Geriausii sezono žaidėjai

Rezultatyviausias žaidėjas

1. Mindaugas Agurkis („Molėtai“) – 157 įvarčiai
  2. Rokas Palskys („Viesulas-Dragūnas“) – 102 įvarčiai
  3. Tomas Drakšas („Viesulas-Dragūnas“) – 97 įvarčiai

Naudingiausias žaidėjas

1. Mindaugas Agurkis („Molėtai“) – 12 taškų

Geriausias įžaidėjas

1. Mindaugas Agurkis („Molėtai“) – 11 taškų
  2. Tomas Drakšas („Viesulas-Dragūnas“) – 9 taškai
  3. Lukas Ragelis, Romas Aukštikalnis (abu „Amber“) – po 5 taškus

Geriausias kairysis pusiau kraštas

1. Rokas Palskys („Viesulas-Dragūnas“) – 15 taškų
  2. Mantas Urvikis („Sokol“) – 7 taškai
  3. Mantas Aukštikalnis („Amber“), Domantas Tribuišis („Kurana-SM“) – po 3 taškus

2. Mantas Galkauskas („Amber“) – 7 taškai
  3. Mindaugas Stravinskas („Molėtai“) – 6 taškai