„Neptūną“ sustabdė jaunasis „Ryto“ puolėjas M. Echodas

Iki kelionės į Vilnių keturias iš eilės pergales iškovojęs Klaipėdos „Neptūnas“, sostinėje buvo priverstas suklupti.

Uostamiesčio ekipą sustabdė „Ryto“ puolėjas Martynas Echodas, pelnęs 22 taškus, surinkęs 33 naudingumo balus ir pasiekęs asmeninį atkovotų kamuolių rekordą (net 17).

Vilniečiai mūsų miesto penketuką šiame Lietuvos krepšinio lygos čempionate įveikė ketvirtą kartą – 97:76.

Uoliais duobkasiais „Neptūnui“ buvo ir Vilniuje žaidžiantys klaipėdiečiai, buvę uostamiesčio ekipos krepšininkai – Mindaugas Girdžiūnas (19 taškų) bei Arnas Butkevičius (10).

Vilniaus klubas jau yra užsitikrinęs antrą poziciją turnyro rikiuotėje, o klaipėdiečiai, po šios nesėkmės nepakils aukščiau šeštosios, nes neturi tarpusavio pranašumo su Prienų „CBet“ komanda. „Neptūnui“ iki atkrintamųjų varžybų dar liko vienerios varžybos – su „Šiauliais“. Prieš šią ekipą tarpusavio persvaros „Neptūnas“ taip pat neturi – pralaimėjo visus tris susitikimus, tačiau komandų rikiuotei šios rungtynės turės didelę svarbą.

Rungtynių pradžioje „Rytas“ buvo surengęs spurtą 11:0, po kurio įgavo dviženklę persvarą – 16:6. Tiesa, „Neptūnas“ taip pat surengė gerą tarpsnį ir komandas skyrė jau vos 4 taškai – 16:20. Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai į šturmą kilo dar labiau ir per 4 minutes išlygino rezultatą – 27:27. Nors M. Girdžiūnas tempė į priekį vilniečius, „Neptūnas“ po Beno Griciūno metimo išsiveržė į  priekį 45:44.

Po pertraukos toliau vyko atkakli kova. Baigiantis kėliniui „Rytas“ ėmė tolti – 67:60. Toliau skirtumas tapo dviženkliu – 75:65. Pergalę sostinės penketukas pasiekė nebeleidęs uostamiesčio krepšininkams atkurti didesnės intrigos.

Klaipėdiečiai šiose rungtynėse pataikė vos 5 tritaškius iš 21 (23 proc.). Negana to, pajūrio aukštaūgiai kone dvigubai pralaimėjo kovą po krepšiu – 27:50.

Apie tą patį sakė ir „Neptūno“ strategas Tomas Gaidamavičius: „Pagrindinė bėda – atkovoti kamuoliai. Jei vienas M. Echodas sugeba po mūsų krepšiu pagauti 9 kamuolius, kai mūsų aukštaūgiai kartu tiek nesugauna, tai ir nulėmė baigtį. Buvo planas pristabdyti „Ryto“ snaiperius, patiems mažiau klysti, tačiau to nepavyko įgyvendinti“.

„Rytas“ – „Neptūnas“ – 97:76 (25:17, 20:28, 22:15, 30:16).

„Neptūnas“: Deividas Gailius – 18, Matas Jogėla – 14, Žygimantas Janavičius, Simas Galdikas – po 10, Benas Griciūnas – 9, Martynas Mažeika, Tadas Pažėra – po 5, Klaidas Metrikis, Norbertas Giga – po 2, Džiugas Slavinskas – 1.