„Neptūno“ ir „Šiaulių“ mače prireikė net dviejų pratęsimų

Klaipėdos „Neptūnui“ prireikė net 50 minučių, kol palaužė „Šiaulių“ penketuką. Ketvirtame kėlinyje atrodė, kad Saulės miesto ekipa yra arti pergalės, tačiau šeimininkai rado jėgų išsigelbėti ir triumfuoti – 107:106.

Susitikimu su šiauliečiais, „Neptūnas“ baigė Lietuvos krepšinio lygos čempionato pirmąjį etapą šeštoje vietoje.

Šiauliečiai rungtynėms prasidėjus išsiveržė į priekį buvo pasiekę 7 taškų persvarą – 24:17. Matas Jogėla sumažino skirtumą, o Benas Griciūnas persvėrė rezultatą klaipėdiečių naudai – 31:29.

„Neptūnas“ ir toliau kontroliavo situaciją – 41:33.

Po didžiosios pertraukos pelnę septynis iš eilės taškus, svečiai išlygino rezultatą – 53:53, tačiau Martynas Mažeika su Žygimantu Janavičiumi grąžino persvarą šeimininkams – 60:55. Kai skirtumas buvo pasiekęs dviženklę ribą – 67:57, svečių ekipos taikliarankiai Martynas Varnas ir Andy Van Vlietas pataikė po tritaškį, o Elvaras Fridrikssonas – dvitaškį – 65:67.

Tomas Gaidamavičius paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos ne klaipėdiečiai, o varžovai taikliai atakavo: Kasparas Bėrzinis pataikė tritaškį, Martynas Varnas – dvitaškį. 13:0 – toks „sausas“ rezultatas vainikavo šiauliečių spurtą.

„Neptūnas“ gelbėtis ėmė per paskutiniąsias minutes, kai du tritaškius pataikė Deividas Gailius, du taškus surinko Benas Griciūnas. Ekipas skyrė vos 2 taškai – 76:78.

Svečių stratego Antano Sireikos minutės pertraukėlė neatnešė naudos „Šiauliams“ – D. Gailius išlygino rezultatą, likus žaisti 20 sek. Po to, kai M. Varnas šovė pro šalį – laukė pratęsimas.

Norbertas Giga ir D. Gailius vedė į priekį „Neptūną“ per pirmąjį pratęsimą, tačiau tritaškiu atsakė islandas E. Fridrikssonas. Kai šiaulietis M. Varnas išlygino rezultatą, buvo likusi 81 sekundė – 85:85. Baudomis apsikeitę D. Gailius ir Arminas Urbutis, dar pasiuntė komandų draugus žaisti antrąsias papildomas penkias minutes – 86:86.

Šįkart „Neptūnas“ ėmė vadžias į savo rankas – 94:89. Su tuo sutikti nenorėjęs Mindaugas Lukauskis, skirtumą nurėžė iki minimalaus – 95:96

Ekipos keitėsi taškais, klausimas „kas nugalės?“ vis tvyrojo ore. Kone lemiamas buvo Mato Jogėlos šūvis iš tritaškio zonos, kuris beveik užtvirtino „Neptūno“ pergalę.

Šiaulių legionierius E. Fridrikssonas pasiekė šio sezono LKL rezultatyvių perdavimų rekordą, jų atlikęs 17. Iki pakartoto visų laikų rekordo trūko vos vieno rezultatyvaus perdavimo.

„Buvo tikras finalas, kokio ir tikėjomės. To ir laukėme prieš rungtynes. Gavosi gražios rungtynės, žiūrovams turėjo patikti, sveikiname klaipėdiečius su pergale. Džiugu, kad taip pabaigėme reguliarųjį čempionatą, gal tai mums pridės motyvacijos“, – džiaugėsi „Neptūno“ strategas Tomas Gaidamavičius.

„Labai apmaudu. Tokiose rungtynėse daug lemia komandų lyderiai. „Neptūne“ atsirado daugiau vedlių – Mažeika ir Gailius. Gavosi du prieš vieną. Dėl to nepavyko mums iškovoti pergalės“, – teigė Antanas Sireika.

„Neptūnas“ – „Šiauliai“ – 107:106 (17:22, 24:14, 19:19, 18:23, 9:9, 20:19).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika, Deividas Gailius – po 18, Benas Griciūnas – 15, Norbertas Giga – 13, Žygimantas Janavičius, Matas Jogėla – po 12, Džiugas Slavinskas – 10, Simas Galdikas – 9, Tadas Pažėra, Klaidas Metrikis – po 0.