2024 24 balandžio

Mūšyje dėl bronzos – pirmoji „Dragūno“ pergalė

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai pergale pradėjo Lietuvos rankinio čempionato mažąjį finalą. Pirmosiose rungtynėse dėl 3-iosios vietos uostamiesčio ekipa namie 34:26 nugalėjo Kauno „Granitą–Karį“.

Nuo pirmųjų minučių klaipėdiečiai pradėjo tolti – 2:1, 5:3, 10:5. Kėliniui baigiantis „Dragūnas“ ilsėtis išėjo pirmaudamas septyniais įvarčiais.

Antrąjį pusę Artūro Juškėno kariauna pradėjo didindama pranašumą – 21:13, 27:17. Tačiau netrukus, kauniečiai, perėmę iniciatyvą, pradėjo tirpdyti klaipėdiečių persvarą – 21:28, 25:30.

Laiku atsitokėję „Dragūno“ žaidėjai rungtynes baigė sėkmingu tarpsniu ir pergale 8 įvarčiu skirtumu.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo 9 įvarčius (4 iš 7 m) pelnęs Deividas Virbauskas. Po 6 kartus taikliai švystelėjo Laurynas Simonavičius ir Benas Butkus.

Kauno ekipai 7 įvarčius (1 iš 7 m) įmetė Tadas Bučinskas, 5 – Karolis Grigas.

„Kad galėtume paruošti tinkamą gynybą, analizavome varžovų puolimą. Manau, labai gerai vartuose stovėjo abu vartininkai. Ar pavyko įgyvendinti tikslus, nesu įsitikinęs. Daug klydome, kelis kartus praradome kamuolį, kelis kartus nesugebėjome pelnyti įvarčių po kontratakų. Tačiau turėsime dar porą treniruočių, analizuosime savo klaidas, o visa kita parodys laikas“, – komentavo Klaipėdos komandos žaidėjas Mykolas Lapiniauskas.

„Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas teigė, kad auklėtiniams pritrūko drausmės.

„Antrame kėlinyje vėl prasidėjo klaidos ir nedrausmingas žaidimas, kurio jau negalime sau leisti, ypač to negali sau leisti daugiau patirties turintys žaidėjai. Neišlaikius drausmės praradome turėtą persvarą. Manau, kad rungtynes turėjome „baigti anksčiau“, užsitikrindami persvarą, tačiau gerai, kad visiškai nepaleidome žaidimo kontrolės“, – teigė A. Juškėnas.

Antrosios rungtynės vyks trečiadienį, gegužės 19 d., Kaune. Mūšyje dėl bronzos žaidžiama iki dviejų pergalių.

„Dragūnas“ – „Granitas–Karys“ – 34:26 (18:11).

„Dragūnas“: Deividas Virbauskas – 9, Laurynas Simonavičius, Benas Butkus – po 6, Žanas Gabrielius Virbauskas – 4, Mykolas Lapiniauskas – 3, Lukas Juškėnas, Rokas Palskys – po 2, Gintaras Cibulskis, Danila Chlušakas – po 1.