E. Gužauskas susigrąžino Europos čempiono vardą

Europos kiokušin karatė čempionate Gruzijoje, antrąją varžybų dieną, kumitė rungtyje Klaipėdos atstovai vėl nudžiugino.

Senojo žemyno pirmenybių auksą iškovojo Eventas Gužauskas, pusfinalis ranka pasiekiamas buvo ir šeštadienį auksą komandų kata rungtyje iškovojusiai Rimai Lisinskaitei.

Tarp sunkiasvorių (per 95 kg) kovojęs E. Gužauskas ketvirtfinalyje nokautavo ukrainietį Serhijų Čechovyčių, pusfinalyje 3:0 nugalėjo gruziną Lašą Kamaraulį, o finale susitiko su ukrainiečiu Kostiantinu Inozemcevu.

Luko Kubiliaus auklėtinis nuolat atakavo varžovo kairiąją koją, būtent ji tapo ir pergalingos taktikos taikiniu. Po dar vieno klaipėdiečio smūgio ukrainietis nebegalėjo tęsti kovos ir E. Gužauskas susigrąžino Europos čempiono titulą.

„Smagu, kad pavyko įgyvendinti trenerio prieš pusfinalį duotą užduotį judėti greičiau, daugiau smūgiuoti. O finale kovos beveik nebuvo, nes visą darbą prieš tai pusfinalyje atliko rinktinės draugas Antanas Klibavičius. Mačiau, kad varžovas sunkiai ant tos kojos pastovi, tad teko pasinaudoti jo silpnybe. Toks sportas“, – įspūdžiais apie pasirodymą čempionate pasidalijo E. Gužauskas.

R. Lisinskaitė rungtyniavo tarp moterų, sunkesnių nei 65 kg. Klaipėdietė aštuntfinalyje po pratęsimo (2:0, 5:0) įveikė kroatę Kristiną Kolundžič, tačiau ketvirtfinalyje tokiu pat būdu po atkaklios kovos nusileido vengrei Csenge Toth (0:0, 0:3).

Iš viso Tbilisyje lietuviai iškovojo 11 medalių: 4 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos. Tai leido užimti pirmąją vietą komandinėje įskaitoje. Antri liko šeiimininkai (3 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos medaliai), treti – ukrainiečiai (2, 1, 6).

Klaipėdiečiai iš Gruzijos grįš su dviem aukso bei vienu (komandiniu) sidabro medaliu.