Uostamiesčio plaukimo veteranai skabė medalius, „mušė“ rekordus

Kaune dvi dienas vykusiame Lietuvos veteranų plaukimo čempionate klaipėdiečiai iškovojo nesuskaičiuojamą daugybę medalių.

Vien Ieva Želvytė iškovojo 10 čempionės titulų. Klaipėdos plaukimo klubo lyderė džiugino ne tik titulais, bet ir Lietuvos rekordais. Jų I. Želvytė pasiekė tris: 800 m laisvuoju stiliumi – 11 min. 12,87 sek., 200 m nugara – 2 min. 53,15 sek., 400 m komb. būdu – 6 min. 39,80 sek.

Jaunatviškumą demonstravo ir vyriausias klaipėdietis, 81-erių Anatolijus Nikitinas.

Asmeniškai iškovojęs tris aukso medalius, pagerino du šalies rekordus. 50 m ir 100 m krūtine senjoras nuplaukė per 1 min. 6,58 sek. ir 2 min. 41,45 sek. Dar vieną žetoną A.Nikitinas su komandos draugais laimėjo estafetėje.

Dar čempionais asmeninėse rungtyse ir estafetėse tapo Saulė Agnė Šaltenytė, Gerardas Alksnys, Vytautas Balalis, Lolita Zemlienė, Aida Vilimienė, Eduardas Klimentjevas, Aleksandras Fedosejevas, Eugenijus Juodzevičius, Artūras Klimas, Igoris Kozlovskis ir Tomas Žemaitis.

Pagal pritaikytus amžiaus koeficientus buvo sudarytas geriausių čempionato plaukikų dešimtukas. Pirmą vietą, atitrūkęs akivaizdžiu skirtumu, užėmė vyriausias varžybų dalyvis, 96-erių Zigmas Polinauskas. Net šešiose rungtyse dalyvavęs vilnietis pelnė 5370 taškų. Antras buvęs to paties „Poseidono“ klubo narys Edgaras Štura uždirbo 2878 taškus.

Į geriausiųjų būrį pateko vos viena Klaipėdos atstovė – Aida Vilimienė. „Nendrės“ veteranų plaukimo klubo lyderė, laimėjusi visas tris rungtis, kuriose dalyvavo, pelnė 2588 taškus. Ši suma „nendrei“ garantavo aštuntą poziciją.

Čempionate kartu su lietuviais dalyvavo svečiai iš Latvijos ir Estijos. Po dvejų metų vykusiose varžybose plaukimo veteranai skirtingose amžiaus grupėse pasiekė net 42 rekordus. Labiausiai pasistengė kaišiadoriečiai Povilas Strazdas ir Aleksandras Zamorskis, aukščiausius rezultatus pakoregavę net šešiose ir penkiose rungtyse.

800 m laisvuoju stiliumi

25–29 m.: Ieva Želvytė (KPK) – 11:12,87 (Lietuvos rekordas)

45–49 m.: Gerardas Alksnys (KPK) – 35,14

80–84 m.: Anatolijus Nikitinas (KPK) – 1:06,58 (Lietuvos rekordas)

Estafetė 4 po 50 m laisvuoju stiliumi

120–159 m.: Klaipėdos PK (Igoris Kozlovskis, Gerardas Alksnys, Vytautas Balalis, Aleksandras Fedosejevas) – 1:45,29

240–279 m.: Klaipėdos PK (Artūras Klimas, Anatolijus Nikitinas, Eugenijus Juodzevičius, Tomas Žemaitis) – 2:40,06 .

50–54 m.: Rimantas Navickas („Nendrė“) – 3:14,73

160–199 m.: Klaipėdos PK (Saulė Agnė Šaltenytė, Živilė Tamulienė, Lolita Zemlienė, Ieva Želvytė) – 2:38,01

Estafetė 4 po 50 m kompl. būdu

160–199 m.: Klaipėdos PK (Tomas Žemaitis, Artūras Klimas, Gerardas Alksnys, Aleksandras Fedosejevas) – 2:07,37