2024 27 liepos

Jaunučių čempionate didžiulė staigmena: visus medalius laimėjo Klaipėdos šuolininkės į aukštį

Uostamiestyje vykusiame Lietuvos jaunučių, gimusių 2007 m. ir vėliau, lengvosios atletikos čempionate tarp miestų klaipėdiečiai užėmė trečiąją vietą.

Daugiausiai prizinių vietų užėmę kauniečiai pelnė 219 taškų. Antri liko vilniečiai – 204. Nors pajūrio lengvaatlečiai pririnko 188 taškus, tačiau ant aukščiausiojo prizininkų pakylos laiptelio kopė vos vienintelė Skaistė Samsonova, peršokusi į aukštį 160 cm.

Apskritai trenerių – legendinės Alginos Vilčinskienės ir jos dukters Ramunės Adomaitienės – auklėtinės siautėjo šuolių į aukštį sektoriuje. Visi medaliai liko Klaipėdoje. Be auksą iškovojusios S. Samsonovos, vicečempionės vardą, peršokusi kartelę 155 cm aukštyje, pelnė Viltė Makaraitė. Tokį pat rezultatą pasiekusi Vygailė Milašauskaitė apdovanota bronzos medaliu. Šias dvi prizines vietas lėmė, kai buvo šokama per 145 cm esančią kartelę. Tąsyk V. Makaraitei užteko vieno bandymo, o V. Milašauskaitei prireikė dviejų. Vėliau šios sportininkės aukščius šturmavo vienodai.

Dar arti čempionės titulo buvo rutulio stūmikė Emutė Kaubrytė. Ji nustūmusi metalinį kamuolį 10 m 32 cm, vos 4 cm atsiliko nuo nugalėtojos – šiaulietės Gabrielės Samaškaitės.

Sidabro medalius dar iškovojo bėgikai – Danielius Moisejenka, 200 m nulėkęs per 25,51 sek., Artemijus Dmitrenka, 1000 m nubėgęs per 3 min. 00,50 sek., ir Karolis Lapinskas, 60 m distancijoje su barjerais sugaišęs 9,03 sek. Vicečempiono vardu galės didžiuotis ir šuolininkas į tolį Nikita Kazabekovas – 5 m 63 cm.

Dar trys uostamiesčio jaunieji lengvaatlečiai savo medalių kolekcijas papildė bronzos žetonais. Trečiąsias vietas užėmė Urtė Aušraitė, 60 m nuskriejusi per 8,29 sek., Agnė Gintilaitė, 1000 m nubėgusi per 3 min. 24,29 sek., ir Dovydas Šimas, 60 m rungtyje su barjerais sugaišęs 9,09 sek.

Dvi pajūrio panelės pristigo žingsniuko iki prizininkių pakylos. 200 m bėgimo rungtyje ketvirta liko Meda Buziūtė – 28,14 sek., o trišuolių sektoriuje Anelė Maziliauskaitė – 8,85 sek.

Klaipėdai miestų įskaitoje ant kulnų lipę šiauliečiai surinko 178 taškus, vos 10 taškų mažiau.

Reikėtų kuo greičiau įdarbinti šuolininką su kartimi daugkartinį šalies čempioną Osvaldą Gedrimą, nes šioje rungtyje Klaipėda yra visiškai „tuščia“. Gėda konstatuoti faktą, jog šeimininkai neturėjo nė vieno šuolininko su kartimi abiejų lyčių grupėse.