2024 14 birželio

Moksleivių „Žvaigždžių diena“ Klaipėdoje žada smagių intrigų

Vasario 23-iąją Klaipėdoje pasaulio čempionato atrankos rungtynes su vengrais žais Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, o 25-ąją klaipėdiečiai ir miesto svečiai išvys geriausius mūsų šalies jaunuosius talentus – į Klaipėdą sugrįš Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) „Žvaigždžių diena“.

Apie 300 jaunųjų šalies krepšinio perliukų šeštadienį Nuo 11 val. iki pavakarės pabirs po LCC Tarptautinio universiteto sporto salę.

Šįmet į krepšinio šventę bus pakviesti visų amžiaus – nuo 12 iki 19 metų – grupių krepšininkai. Proga pasidžiaugti švente šiemet bus suteikta ne tik stipriausio – A diviziono atstovams, bet ir žemesnių – B ir C lygių nariams. Jie varžysis ne tik pagrindinėse rungtynėse, bet ir 12-oje konkursų.

„Bauduko“ rungtyje jėgas išmėgins jauniausieji dalyviai. 2×2 krepšinio duetuose berniukai kausis petys petin vienoje komandoje su mergaitėmis.

Konkurse „1+2+3“ nugalėtojus lems dalyvių taiklumas, iš įvairių zonų atliekant skirtingos vertės metimus. Ne mažiau taiklumo savybių prireiks net keturiuose snaiperio konkursuose, kuriuose rankos bei nervų tvirtumą demonstruos 15–18 metų vaikinai ir merginos.

„Žvaigždžių dienose“ tradiciškai daugiausia dėmesio sulaukia „Oro karaliaus“ konkursas.

„Norime pasidžiaugti, kad į šventę mums pavyko integruoti visų amžiaus grupių dalyvius. Skirtingi konkursai leis jauniesiems virtuozams pademonstruoti įvairius krepšinio įgūdžius. Tad laukia įdomi ir dinamiška krepšinio šventė“, – neabejoja MKL direktorius Petras Aleksonis.

„Žvaigždžių dienos“ rungtynių dalyviai ant parketo žengs pasikeisdami – kiekviename kėlinyje galynėsis vis kitos amžiaus grupės ekipos.

„Baltiesiems“ ir „Mėlyniesiems“ diriguos broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai. Tarp mačo dalyvių sirgaliai matys ir jiems galbūt jau pažįstamų veidų, kurie savuose čempionatuose vienaip ar kitaip groja pagrindiniais smuikais. Vienas tokių – 17-metis Nojus Radžius, neseniai metęs iššūkį geriausiems Lietuvos krepšinio lygos tritaškininkams Karaliaus Mindaugo taurės „Snaiperio“ konkurse.

Į jaunučių amžiaus grupės komandą įtraukta praeityje garsaus Lietuvos rinktinės gynėjo Rimanto Kaukėno dukra Venessa. Perspektyvi 14-metė neseniai debiutavo Vilniaus „Kibirkšties“ moterų komandoje.

Tarp trenerių bus ir du klaipėdiečiai – Vilius Stanišauskas ir Diana Anužienė.

Konkursų laureatai bus apdovanoti prizais, o visi dalyviai bus aprengti specialiai šventei skirtomis aprangomis.

Žiūrovus linksmins DJ virtuozai, „Neptūno“ šokėjos bei svečiai. Renginys bus transliuojamas MKL „Facebooke” ir „YouTube” paskyrose.

„Moksleivių krepšinio lyga ir jos renginiai atlieka svarbų vaidmenį ugdant jaunuosius talentus. Užtenka prisiminti, jog lygos „Žvaigždžių dienose“ savo metu yra dalyvavęs ne vienas dabartinis Lietuvos rinktinės žaidėjas. Kas žino, gal ir šiemet pamatysime būsimų krepšinio žvaigždučių“, – svarstė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas.

Pasak MKL vadovo P. Aleksonio, „Žvaigždžių dienos“ maršrutas į Klaipėdą nusidriekė neatsitiktinai. Jo teigimu, gilias krepšinio tradicijas turintis miestas parodė didelį norą priimti šią šventę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *