2024 27 balandžio

„Šermukšnio“ kurtieji sportininkai kopia į neregėtas aukštumas

Klaipėdos „Šermukšnio“ kurčiųjų sporto klubo nariai, besibaigiant 2021-iesiems, gali džiaugtis sėkmingais metais, atnešusiais daug malonių akimirkų.

Naujai kadencijai perrinktas Arnestas Karpauskas yra subūręs tvirtą klubo branduolį – tarybą, kurioje esančių žmonių nenuilstantis darbas nokino saldžius sėkmės vaisius.

Sėkmingiems „Šermukšnio“ kurčiųjų sportininkų rezultatams daug svarbos turėjo Klaipėdos miesto savivaldybės finansuojamas projektas „Fizinio aktyvumo ir sporto populiarinimas Klaipėdos miesto ir apskrities kurčiųjų bendruomenėje“.

Projekto metu „šermukšniai“ aktyviai dalyvavo beveik visuose Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto rengiamuose šalies kurčiųjų čempionatuose. O jų buvo daugiau nei penkiolika.

Pirmųjų pergalių nereikėjo ilgai laukti. Jau balandžio mėnesį veteranų amerikietiškojo biliardo (pulo) asmeninio čempionato nugalėtojo titulą iškovojo klaipėdietis Arūnas Kavaliauskas, moterų varžybose, užėmusi ketvirtą vietą, per žingsnį nuo medalio liko Laura Jūdvytytė.

Įspūdingu „Šermukšnio“ klubo narių triumfu baigėsi balandžio mėnesį vykęs Lietuvos kurčiųjų badmintono čempionatas. Uostamiesčio atstovai laimėjo visus – keturių grupių – aukso medalius. Tarp vyrų siautėjo Ignas Reznikas, moterų grupėje neįveikiama buvo Veronika Michailova, vaikinų varžybose pirmavo Tadas Rimkus, merginų – Marija Rimkutė.

Pajūrio sportininkai gegužę Vilniuje vykusiame Lietuvos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate vėl buvo geriausi. „Šermukšnio“ lengvaatlečiai devyniose rungtyse iškovojo net penkis aukso medalius. 100 m bėgimo varžybose ir rutulio stūmimo sektoriuje nugalėjo Greta Šlevinskytė. Aukso medalius pelnė Edvinas Vaičiulis (400 m bėgimas), Marius Andrijauskas (šuolis į tolį) bei vyrų ketvertukas (bėgimo estafetė 4 po 100 m).

Dar klaipėdiečiai dabinosi ir kitokių spalvų medaliais: sidabru – Lukas Kvietkauskas (100 m), E. Vaičiulis (200 m) ir Lukas Žvinklys (400 m), bronza – L. Kvietkauskas (200 m). Arti prizinės vietos buvo ketvirtą vietą 100 m sprinto rungtyje užėmęs L. Žvinklys.

Vos žingsnis „Šermukšnio“ atstovams Ivanui Pajičiui ir Kristinai Dovydaitytei-Pajič buvo likęs iki aukso Lietuvos kurčiųjų petankės varžybose. Pralaimėję finalinį mūšį, pora iškovojo sidabro medalius.

Sulaukta gerų rezultatų ir Lietuvos kurčiųjų paplūdimio tinklinio pirmenybėse Palangoje. Trečiąją vietą kurorte užėmė Klaipėdos vyrų tandemas.

Šauniai Lietuvos kurčiųjų orientavimosi sporto čempionate Telšiuose pasirodė Rokas Koveckis. „Šermukšnio“ klubo atstovas sprinto rungtyje tapo nugalėtoju, o vidutinėje – vicečempionu.

Lietuvos vyrų šachmatų čempionate bronzos medaliu nudžiugino „šermukšnis“ M. Andrijauskas.

Rugsėjį dar kartą apie save priminė R. Koveckis. Jis kartu su kitais Lietuvos rinktinės nariais iškovojo bronzos medalį Europos kurčiųjų orientavimosi čempionato komandų estafetėje.

Lapkritis buvo labai dosnus uostamiesčio žmonėms.

Medaliais lijo šalies kurčiųjų plaukimo pirmenybėse, vykusiose Panevėžyje. Visų spalvų medaliais dabinosi  G. Šlevinskytė, seserys Veronika ir Inesa Michailovos, M. Rimkutė, Naida Juočinskytė, Bronius Burzdžius, T. Rimkus, Arnas Meškys, Deimantas Budrikas.

Lietuvos mišrių komandų tinklinio čempionato, taip pat surengto mieste prie Nevėžio, bronzos medaliai atiteko „Šermukšnio“ tinklininkams.

Namų sienos ir geras pasirengimas padėjo klaipėdiečiams žiemos lengvosios atletikos čempionate, vykusiame uostamiestyje.

Įvairiose rungtyse, įvairiose amžiaus grupėse čempionais ir prizininkais tapo G. Šlevinskytė, M. Rimkutė, Laura Danilaitė, Kamilė Mikuckytė, Anastasija Matrifanenkova, E. Vaičiulis, M. Andrijauskas, Laimonas Šaulinskis, L. Kvietkauskas.

Sėkmė klaipėdiečius lankė šalies kurčiųjų šaškių varžybose, vykusiose uostamiestyje.

Moterų grupėje geriausiai pasirodė ir čempione tapo „Šermukšnio“ atstovė Lina Žilienė, tarp vyrų trečias buvo L. Šaulinskis.

Stalo teniso čempionate pajūryje vėl gerai sekėsi šeimininkams. Tarp moterų trečiąją vietą užėmė jaunatviškumą demonstravusi 76-erių klaipėdietė Janina Gedgaudienė. Vyrų grupėje „Šermukšnio“ garbę ginusiam M. Andrijauskui nepavyko palypėti ant prizininkų pakylos – liko ketvirtas.

Metai buvo baigti „LKSK–Arimex“ krepšinio taurės turnyru. „Šermukšnio“ taikliarankiai mažajame finale įveikę varžovus, užėmė trečiąją vietą.

Niekas neabejoja, kad aukštus rezultatus įtakojo į kitą lygį pakilusios treniruotės.

Projekto „Fizinio aktyvumo ir sporto populiarinimas Klaipėdos miesto ir apskrities kurčiųjų bendruomenėje“ lėšos leido pasikviesti į pagalbą patyrusius trenerius, kurie žmones su klausos negalia ugdo vakarais, savaitgaliais, pataria varžybų metu. Labai svarbi jiems gestų kalbos vertėjų pagalba, kuri pradėta taikyti „Šermukšnyje“. Specialistams, be vertėjų talkos, būtų sunku kurtiesiems sportininkams perteikti meistriškumo paslaptis.

„Šermukšnio“ kurčiųjų sporto klubas, su pirmininku A. Karpausku priešakyje, ateinančiais – 2022-aisiais nežada mažinti tempo, sieks ir toliau puoselėti sportą tarp klausos negalią turinčių klaipėdiečių bei garbingai atstovauti miestui šalies bei tarptautinėse varžybose.