2024 20 liepos

Didysis ledo ritulys po metų pertraukos grįžo į Klaipėdą

Sekmadienį, 13.50 val., Klaipėdos „Akropolio“ ledo arenoje po daugiau nei metų pertraukos siaus didysis ledo ritulys. Jungtinė, beveik vien iš klaipėdiečių sudaryta „Energija hockey-Klaipėda“ komanda priims Kauno „Baltų ainių“ komandą ir sieks pirmosios pergalės šių metų Lietuvos ledo ritulio čempionate.

Abi ekipos turnyrinėje lentelėje žengia greta ir yra čempionato autsaiderės. Kauniečiai, po vienintelės pergalės sezone namų aikštelėje 5:1 prieš „Energija hockey-Klaipėda“ turi 3 taškus ir yra ketvirti, klaipėdiečiai kol kas neiškovojo nė vieno taško ir yra paskutiniai, penkti.

Klaipėdiečiai sekmadienio kovai ruošėsi po pralaimėjimo 3:8 (2:2, 1:2, 0:4) sostinėje Vilniaus „Hockey punks“ komandai, kuri turnyrinėje lentelėje žengia antra.

Užpraėjusiame sezone uostamiesčio ekipa šalyje rungtyniavo „Baltijos“ pavadinimu, šį rudenį didžiojo ledo ritulio ėmėsi sparčiai augantis ir beveik 200 aktyviai sportuojančių klubo narių skaičiuojantis „Klaipėda“ ledo ritulio klubas. Subūrę vyrų komandą klubas turėjo jungtis su Elektrėnų „Energijos hockey“ klubu ne iš gero gyvenimo – uostamiestis neturi tinkamos profesionaliam ledo rituliui aikštelės.

„Klaipėdoje verkiant reikia ledo arenos. Mes negalime žaisti namų rungtynių Klaipėdoje ir tinkamai atstovauti Klaipėdai todėl, kad vienintelio Klaipėdos ledo bortai neatitinka minimalių reikalavimų šalies čempionate. Jie nėra amortizuojantys ir žaisti arenoje galim tik tada, kai įkalbiname varžovus atvykti į Klaipėdą. Todėl prieš sezoną teko priimti sprendimą jungtis su kolegomis ir didžiąją dalį namų rungtynių žaisti Elektrėnuose“, – apie tai, kodėl Klaipėdos komanda bus retai matoma namų aikštelėje sakė klubo direktorė Natalija Alfiorova.

Beje, viešojoje erdvėje pasigirdo kalbų, kad tai ne Klaipėdos komanda, nes joje žaidžia vos keli klaipėdiečiai. Komandos paraiškoje iš 30 žaidėjų, 19 yra klaipėdiečiai, likę – Elektrėnų auklėtiniai. Ir kone visi klubo lyderiai yra iš uostamiesčio. Neseniai klube vaikų treneriu pradėjęs dirbti Timūras Muginovas (30) atvyko iš Rusijos, kur anksčiau yra žaidęs šios šalies aukščiausioje jaunimo lygoje, buvo KHL klubo – Čeliabinsko „Traktor“ narys. T.Muginovas (2 įvarčiai), kartu su kitu puolėju klaipėdiečiu, įvairiose JAV jaunimo lygose nuo 2015 metų rungtyniavusiu, Denisu Kuzminovu (22) (1 įvartis + 1 perdavimas)  turi po 2 rezultatyvumo balus ir yra klubo lyderiai.

Dar du „Klaipėdos“ klubo vaikų komandų treneriai, gynėjas Artiomas Suminas (35) ir vartininkas Maksimas Ponomarenka (24) yra pagrindiniai žaidėjai savo pozicijose. M.Ponomarenkai tenka išskirtinis krūvis vartuose, mat jis per 4 rungtynes jau patyrė 150 smūgių į savo vartus ir juos gina 90,67 proc. efektyvumu.

Šalia patyrusių legionierių rikiuojasi jaunimas, kurių būryje po vieną rezultatyvumo balą turi klaipėdiečiai puolėjas Anatolijus Sedura (17), gynėjai Olegas Peliušenokas (22) ir Ilja Kuznecovas (17).

Komandos sudėtyje yra į Kanadą išvykti negalintis, sutartį su vienu iš šios šalies klubų turintis Nojus Kudzevčius (17), kurio tėtis ir senelis gerai žinomi buriavimo pasaulyje. Klubo spalvas gina broliai dvyniai klaipėdiečiai Matas ir Arnas Palšauskai (19), į komandą palengva traukiamas Ugnius Šimbelis (15), sekantis tėčio pėdomis.

„Komanda būtų tikrai stipresnė ir pajėgesnė, jei Klaipėdoje būtų likę visi mūsų klubo vaikai.  Sparčiai populiarėjantis ledo ritulys Lietuvoje ir Klaipėdoje turi konkurencingą vaikų lygą, tačiau iš jos išaugę klaipėdiečiai neturi kur tobulėti ir išvyksta į kitas šalis mokytis ir žaisti ledo ritulį. Todėl mes su pavydu žiūrime į Kauną, kur vėliau nei Klaipėdoje pradėta planuoti arena netrukus bus baigta ir atvers, duris, Vilnius paskelbė konkursą arenos statybos leidimui, o mes ir toliau gyvename nežinioje“, – teigė N.Alfiorova.

Nepaisant paskelbto karantino, ledo ritulio mačas Klaipėdoje sekmadienį įvyks. Ir jį bus galima stebėti „Akropolyje“, tik laikantis visų saugumo reikalavimų ir kitų privalomų nurodymų.

Tito Pacausko nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *