LCC TU komanda istorinės pergalės dar laukia

Klaipėdos LCC TU, sostinėje pralaimėjusi Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ ekipai 47:79, patyrė dešimtą pralaimėjimą Lietuvos moterų krepšinio čempionate.

Valstybės širdies miesto penketukui tai buvo istorinė pergalė – pirmoji per dvejus sezonus, žaidžiamus šalies pajėgiausių ekipų lygoje. Praėjusiame sezone „Kibirkšties“ dublerės pralaimėjo 11 rungtynių, po kurių, dėl pandemijos buvo sustabdytos pirmenybės. Ir šiame čempionate, iki šios akistatos, jaunosios vilnietės buvo gavusios „į kaulus“ tiek pat – 11 sykių.

Tad 23-iosios „Kibirkšties-VKM“ rungtynės bus įrašytos į komandos ir  čempionato istorijas.

O šįmet lygoje debiutavusios klaipėdietės, panašu, turės praeiti vilniečių kelią. Nebent jos jau kitame mače, kuris vyks po sausio 26-ąją, sukurs stebuklą ir įrodys, kad pralaimėjimas 32 taškų – nėra tikslus komandų meistriškumo palyginimas.

Viliaus Stanišausko ekipa, kuri prieš rungtynes sulaukė didelių pokyčių (trys žaidėjos išėjo, trys atvyko), susitikimą pralaimėjo jau pirmajame kėlinyje, leidusi šeimininkėms pelnyti net 40 taškų – 40:6.

LCC TU komanda pirmajame kėlinyje žaidimo metu nepataikė nė karto iš 11 bandymų.  6 taškus pajūrio krepšininkės surinko pataikiusios baudas.

Visiškai kitoks, ir daug vilčių ateičiai teikęs, buvo antrasis kėlinys. Vilnietės per jį surinko vos 7 taškus, o klaipėdietės – 15.

Po pertraukos viešnios žaidė apylygiai, tačiau sumažinti skirtumo jos neįstengė.

LCC TU penketuke atsirado nauja lyderė – ekipoje debiutavusi Viltė Andrunavičiūtė. 16-metė panevėžietė per 27 min. pelnė 17 taškų (2 dvitaškiai iš 6, 1 tritaškis iš 4, 10 baudų iš 13).

„Kibirkštis-VKM“ – LCC TU 79:47 (40:6, 7:15, 14:12, 18:14).

LCC TU: V. Andrunevičiūtė – 17, R. Būgaitė – 7, A. Jurevičiūtė – 6, G. Drakšaitė – 5, V. Keburytė – 4, E. Razgutė, E. Januškevičiūtė – po 3, A. Kasnaravičiūtė – 2.