2024 27 liepos

Pirmą kartą klaipėdietės užtvojo antausį kaunietėms

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkės pateikė netikėtumą – 78:63 įveikė Lietuvos moterų krepšinio čempionate antrą vietą užimančias Kauno „Aisčių-LSMU“ žaidėjas.

Sunku patikėti, tačiau iki šiol uostamiesčio taikliarankės nė karto nebuvo nugalėjusios varžovių. Iki šio susitikimo klaipėdietės ir kaunietės tarpusavyje buvo sužaidusios penkis mačus, pastaruosius du šį sezoną „Aistės-LSMU“ laimėjo 68:43 ir 74:66.

Kauno ekipai tai buvo trečiasis pralaimėjimas šiame čempionate per 13 turų. Pirmieji du pralaimėjimai buvo akistatose su lyderėmis – Vilniaus „Kibirkšties–MRU“ krepšininkėmis.

„Neptūno“ krepšininkės į priekį šovė antrajame ketvirtyje, kurį laimėjo 27:17 ir ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudamos 48:35.

Ketvirtajame kėlinyje kaunietės buvo priartėjusios iki 55:64. Po to, kai viešnių strategas Rokas Kondratavičius buvo nubaustas technine pražanga, Dalia Donskichytė pataikė baudas – 67:55.

Likus žaisti kiek daugiau nei šešias minutes, Karolina Kazočiūnaitė įmetė iš toli ir tai buvo paskutiniai „Aisčių-LSMU“ taškai žaidžiant – 60:69. Per likusį laiką šeimininkės surinko devynis taškus bei nužygiavo pergalingu keliu – 78:63.

„Neptūnas“ beveik visas rungtynes vertėsi šešiomis žaidėjomis, Visas 40 min. žaidusi D. Donskichytė pelnė 16 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Efektingiausiai rungtyniavo žaidžiančioji trenerė Andra Gabalytė, pelniusi 18 taškų, atkovojusi 7 kamuolius, atlikusi 5 rezultatyvius perdavimus ir uždirbusi 29 efektyvumo balus.