2024 26 balandžio

Klaipėdos LCC TU krepšininkių istorinė pergalė

Lietuvos moterų krepšinio čempionate sėkme nudžiugino Klaipėdos LCC Tarptautinio universiteto penketukas. Uostamiesčio studentėms, 72:67 palaužusioms Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ penketuką, pergalė buvo istorinė – pirmoji komandos gyvenime.

Rungtynių pradžia nieko gero nežadėjo namie žaidusioms klaipėdietėms, Sostinės ekipa, leidusi pajūrio krepšininkėms, pirmosioms pelnyti pirmą tašką, išsiveržė į priekį 7:1, 20:9. Atsitokėjusios Viliaus Stanišausko auklėtinės pelnė septynis iš eilės taškus – 16:20, o netrukus priartėjo per dvitaškį – 20:22.

Įpusėjus antrajam kėliniui švieslentė užfiksavo lygiąsias – 26:26. Tačiau toliau vėl žingsneliu priekyje buvo viešnios. Jos po 20 min. pirmavo 39:36.

Trečiajame ketvirtyje po Evelinos Razgutės pataikytų baudų, LCC TU persvėrė rezultatą 43:42. Nuo šio momento prasidėjo tikrosios lenktynės, kuriose į priekį išsiverždavo tai viena, tai kita komanda, o dažnai buvo ir lygiosios.

Lemiamas klaipėdiečių šuolis į priekį buvo atliktas po E. Razgutės dvitaškio. Tuomet LCC TU persvara išaugo iki 6 taškų – 64:58.

Gerda Raulušaitytė dar atsakė tritaškiu, tačiau E. Razgutė atliko sėkmingą reidą krepšio link ir taip įtvirtino šeimininkių pergalę – 69:63.

Būtent E. Razgutė buvo naudingiausia krepšininkė nugalėtojų gretose. Ji per 31 minutę pelnė 13 taškų (3 dvitaškiai iš 7, nepataikytas 1 tritaškis, 7 baudos iš 9), atkovojo 12 ir perėmė 3 kamuolius bei surinko 22 naudingumo balus.

LCC TU – „Kibirkštis–VKM“ – 72:67 (16:22, 18:17, 16:13, 20:15).

LCC TU: Rusnė Būgaitė – 18, Viltė Andrunavičiūtė, Evelina Razgutė, Vestina Keburytė – po 13, Gustė Drakšaitė – 7, Ema Januškevičiūtė – 5, Skaistė Kozytė – 2, Austė Jurevičiūtė – 1.