2024 23 gegužės

Pagaliau Klaipėda „pagimdys“ dengtą, šiltą, jaukų, šviesų futbolo maniežą

Bus pradėta įgyvendinti daug metų Klaipėdoje auginta idėja – dengtas sporto maniežas, kuriame visus metus galėtų treniruotis jaunieji miesto sportininkai.

Tai uostamiestyje ne naujiena. Buvusiame Mėsos kombinate tai stovėdavo, tai gulėdavo pripučiama sporto salė. Medinės grindys ir pučiamas šiltas oras, dėl to visus metus čia galėjo treniruotis įvairių sporto šakų atstovai. Ir treniruodavosi. O per vieną audrą tą salę vėjas sudraskė. Nuo to laiko Klaipėdoje niekas daugiau nieko panašaus nestatė.

Pasak miesto mero Vytauto Grubliausko, situacija dėl COVID–19 pandemijos apribojo ekonomines ir finansines miesto galimybes, tačiau reikia žiūrėti į ateitį ir sukurti geresnes sąlygas miesto vaikams ir jaunimui sportuoti.

„Džiugu, kad Klaipėdos sporto bendruomenė yra ypač akyvi ir turinti sveikų, racionalių ir labai reikalingų idėjų bei pasiūlymų, kurie yra neabejotinai svarbūs miesto vystymuisi bei šiuolaikiškų, kokybiškų sporto bazių kūrimui uostamiestyje. Miesto užduotis – sudaryti, kiek įmanoma, pačias palankiausias sąlygas visiems, norintiems sportuoti, stiprinti sveikatą, siekti rezultatų. Norėdami  išugdyti sveiką visuomenę, padėti ne vien tik talentingiems sportininkams, kad jie galėtų deramai atstovauti miestui ir Lietuvai įvairaus lygio varžybose, taip pat turime pasirūpinti, kad visi miestiečiai turėtų geras sąlygas sportuoti, kokybiškai leisti laisvalaikį, todėl apsispręsta dėl būtinybės įrengti dengtą sporto maniežą, kuriame sporto veikla galėtų vykti ištisus metus. Tai – sena ne tik sporto bendruomenės, bet ir visų mūsų svajonė, džiugu, kad jau netrukus ji turės palankias galimybes tapti kūnu“, – tvirtino V. Grubliauskas.

Mero potvarkiu sudarytai darbo grupei iš įvairių savivaldybės administracijos skyrių vadovų ir specialistų pavesta iki 2021 m, balandžio 1 d. surasti tinkamą vietą šiam objektui atsirasti, parengti projekto technines sąlygas, suformuluoti dengto futbolo maniežo Klaipėdos mieste įrengimo projektavimo užduoties sprendinius. Šiai darbo grupei vadovaus mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Dabartinis futbolo treniruočių ciklo sezoniškumas smarkiai stabdo jaunųjų futbolininkų meistriškumo ugdymą ir individualų tobulėjimą. Šios sporto šakos atstovų mieste yra  daugiau negu 1100, todėl jiems sprendimas dėl dengto sporto maniežo atsiradimo – ypač gera žinia. Vien Klaipėdos futbolo mokykloje šiuo metu yra per 770 sportuojančių vaikų ir jaunuolių. Manoma, kad jų būtų dar daugiau, tačiau sporto aikštynų stoka ir ypač dengto maniežo nebuvimas žiemos treniruotėms  yra didelė kliūtis futbolo sporto proveržiui  Klaipėdoje.

Anot A. Cesiulio, Klaipėdos futbolo bendruomenė jau daug metų susiduria su problema, kad vėlyvą rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį mūsų mieste bei aplinkiniuose regiono miestuose vaikams, mėgėjams bei profesionalams norint treniruotis ar rungtyniauti pilnų išmatavimų futbolo aikštėje tenka taikytis prie esamų oro sąlygų ir, jei futbolo aikštę nukloja sniegas ar ledas, futbolo bendruomenei tenka nutraukti treniruotes ir spraustis į sporto sales.

Pažymėtina, kad dengto futbolo maniežo atsiradimas Klaipėdos mieste tenkins ne tik sporto mokyklose sportuojančių vaikų poreikius. Savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė pateikė apibendrintus futbolo sporto šakos atstovų poreikius tokio objekto užimtumui. Galimi dengto futbolo maniežo naudotojai – Klaipėdos futbolo klubai, dalyvaujantys profesionaliose lygose; komandos (13-17 m.), dalyvaujančios oficialiuose Lietuvos čempionatuose ir kiti futbolo mėgėjai. Tikimasi, kad dengto maniežo paslaugomis norės naudotis ir aplinkinių rajonų futbolo komandos bei aistruoliai. Be to, Lietuvos futbolo federacija pajūryje dažnai organizuoja stovyklas įvairaus amžiaus futbolo rinktinių treniruotėms bei rungtynėms, dalis jų taip pat galėtų vykti naujajame manieže.

Paminėtina, kad dengto futbolo maniežo statybos klausimą savivaldybė planuoja realizuoti su privataus kapitalo pagalba, konkrečios jo dalyvavimo galimybės bus numatytos savivaldybės parengtose viešojo konkurso sąlygose.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija 2014-ųjų liepą svarstė dengto futbolo maniežo klausimą. Tad nuo to laiko praėjo šeši metai ir šeši mėnesiai. Gal šįkart ledai pajudės. Diskusijos reikia maniežo tuomet nebuvo. Buvo tik svarstomi du maniežo variantai.

Pirmasis projektas: dengtą „pūslės“ konstrukcijos maniežą su nepilnų matmenų futbolo aikšte statyti Futbolo mokyklos pastato vietoje.

Antrasis projektas: dengtą maniežą su pilnų matmenų futbolo aikšte statyti ant vadinamojo „Moksleivio“ stadiono.

Šiuo metu sparčiai į pabaigą eina Futbolo mokyklos, esančios Paryžiaus Komunos gatvėje, statybų darbai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *