2024 26 balandžio

Šakių „Vyčio“ žvaigždės pamokė Klaipėdos jaunimą

Klaipėdos „Neptūno–Akvaservis“ jaunuoliai, namuose 61:74 gavę antausį, nuo patyrusių  Šakių „Vyčio“ krepšininkų, nepratęsė pergalių serijos. Nacionalinės krepšinio lygos čempionate uostamiesčio ekipa iki tol buvo laimėjusi ketverias kovas iš eilės.

Klaipėdiečiai aktyviau pradėjo akistatą ir po dviejų iš eilės dėjimų pirmavo 6:2. Kol zanavykai dar krypavo, rezultatyviai puldami šeimininkai įgijo 9 taškų pranašumą. Kad svečiai atkunta ėmė jaustis baigiantis kėliniui. Pabaigą geriau sužaidęs „Vytis“ sušvelnino santykį iki 13:18.

Antrajame ketvirtyje komandos apsikeitė taikliais tritaškiais. Darjušas Lavrinovičius ėmė tempti „Vytį“ į priekį. Svečiai, tarp kurių buvo ir į Šakius „emigravęs“ klaipėdietis, buvęs „Neptūno–Akvaservis“ ekipos (tuo laiku vadinosi „Nafta–Uni–Akvaservis“)  narys Mindaugas Stašys, išsiveržė į priekį 26:23.

Simono Serapino kariauna niekaip negalėjo rasti kelių varžovų krepšio link, o „Vyčio“ krepšininkai, pataikę keturis tritaškius, po 20 min. išėjo pailsėti pirmaudami 38:30.

Prasidėjus antrai susitikimo pusei „Neptūno“ dubleriai sušvelnino skirtumą iki trijų taškų, tačiau sulaukė atsakomosios kanonados – septynių „sausų“ taškų. Šakių penketukas nutolo dviženkliu skirtumu – 49:39.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti minutę, po Mintauto Mockaus taiklių baudos metimų „Neptūno–Akvaservis“ duobė sumažėjo iki 5 taškų, tačiau vėliau ypač apmaudų į klaipėdiečių krepšį pataikė svečiai. Šarūnas Vingelis įsigudrino per sekundę surengti ataką, kuri baigėsi taikliu tritaškiu nuo kone aikštės vidurio – 55:47.

Paskutiniame kėlinyje svečiai kontroliavo situaciją ir jį finalinės sirenos padėtis aikštelėje buvo rami, tačiau nemaloni šeimininkams.

Tarp klaipėdiečių rezultatyviausiai rungtyniavo Matas Vaitkus, pelnęs 14 taškų, ir Nojus Mineikis – 13.

Nugalėtojų būryje išsiskyrė broliai – Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai bei Paulius Beliavičius. Darjušas pelnė 18 taškų, o Kšištofas su Pauliumi – po 10. M. Stašys per 18 min. surinko 6 taškus (po vieną kartą pataikė iš visų trijų pozicijų) bei uždirbo 7 naudingumo balus.

Ketvirtadienį klaipėdiečiai vėl išbėgs į aikštelę. Turėjusios vykti rungtynės Vilkaviškyje, bus surengtos uostamiestyje. Mat „Perlo“ komandos vadovai, nors ir džiaugiasi nauja arena, tačiau dar vargsta gaudami švieslentę. O kol jos nėra NKL debiutantai visas varžybas žaidžia varžovų aikštėse.

Visai neseniai – sausio 26 d. Klaipėdoje komandos jau buvo susitikusios pirmą kartą. S. Serapino auklėtinių persvara nekėlė abejonių – 88:72.

„Neptūnas–Akvaservis“ – „Vytis“ 61:74 (18:13, 12:25, 17:17, 14:19).

„Neptūnas–Akvaservis“: M. Vaitkus – 14, N. Mineikis – 13, D. Romančenka – 10, G. Leščiauskas – 8, P. Piekus – 7, L. Kreišmontas, A. Sidarevičius, M. Mockus – po 3.