2024 27 liepos

Kiokušin karatė čempionate auksu nelijo, tačiau medaliais pakrapnojo

Kėdainiuose surengtame Lietuvos kiokušin karatė čempionate uostamiesčio kovotojai iškovojo dešimt medalių – trys aukso, du sidabro ir penkis bronzos. Iš jų kumite (kovų) rungtyje buvo laimėtas vienas aukso, du sidabro ir keturi bronzos.

Vieninteliu čempionu tapo Eventas Gužauskas. „Shodan“ klubo nariui, rungtyniavusiam sunkiausioje (per 95 kg ) svorio grupėje, nereikėjo lieti daug prakaito. Luko Kubiliaus auklėtinis auksu pasidabino įveikęs vien Antaną Klibavičių iš Jonavos.

Dviem Klaipėdos mergužėlėms – Erikai Rukšėnaitei (iki 65 kg; „Shodan“) ir Rimai Lisinskaitei (per 65 kg; „Okinava“) iki nugalėtojų titulų trūko žingsnio. Jos tenkinosi sidabro žetonais.

Svorio iki 65 kg grupėje buvo trys dalyvės, todėl jos tarp savęs varžėsi rato sistema. E. Rukšėnaitė, iš pradžių įveikusi kaunietę Gabiją Aleksandravičiūtę, antroje kovoje turėjo pripažinti Anetos Meškauskienės iš Anykščių pranašumą.

Per 65 kg sveriančių sportininkių į Kėdainius susirinko penkios. Trys iš jų – Klaipėdos klubų atstovės.

R. Lisinskaitė žygį ant pjedesatalo pradėjo nuo savotiškos atrankinės kovos su Loreta Rubiniene. Eliminavus Kauno „Shori“ ekipos narę, grupėje tapo lygus dalyvių skaičius. Dėl bilieto į finalą „Okinavos“ sportininkė varžėsi su „Shodan“ atstove Julija Balčiūte. Teisėjai pergalę skyrė R. Lisinskaitei, pralaimėjusioji dar turėjo vilties tapti bronzos medalininke, tačiau mažajame finale turėjo įveikti komandos draugę Ievą Budrytę.

Dėl pirmosios vietos R. Lisinskaitei teko suremti krumplius su moterų varžybų favorite, daugkartine Europos pirmenybių prizininke, pasaulio čempione Brigita Gustaityte iš Vilniaus. Ir šįkart pajėgesnė buvo varžovė.

Mažasis finalas buvo „šodaniškas“: J. Balčiūtė – I. Budrytė. Po atkaklaus mūšio šypsojosi pastaroji kovotoja.

Debiutu moterų varžybose turėjo likti patenkinta Kornelija Jankantaitė, užėmusi trečią vietą tarp keturių dalyvių, svėrusių iki 55 kg. „Okinavos“ komandos narė pusfinalyje nusileido vilnietei Gerdai Pekarskaitei, tačiau bronzos medalio neišleido iš rankų. K. Jankantaitė dėl šio žetono nugalėjo kitą sostinės atstovę Emiliją Korotkovaitę.

Tokios pat spalvos medaliu pasidabino Žygimantas Šniaukas (iki 75 kg; „Shodan“). Šioje svorio grupėje buvo devyni dalyviai, trys iš jų „Shodan“ nariai.

Pirmą etapą peržengė Laurynas Vaičikauskas (nugalėjo jonavietį Gediminą Cvyką) ir Ž. Šniaukas (pranoko vilnietį Jokūbą Jatkevičių). O štai jo brolis Tautvydas Šniaukas suklupo – pralaimėjo Stasiui Vincevičiui iš sostinės.

Pusfinalyje nepasisekė abiems klaipėdiečiams – Ž. Šniaukui, turėjusiam pripažinti būsimo čempiono kauniečio Domo Sutkaus persvarą, ir L. Vaičikauskui, pralaimėjusiam tam pačiam S. Vincevičiui.

Po šių kluptelėjimų abu pajūrio meistrai tarp savęs susirėmė dėl trečiosios vietos. Nugalėtoju buvo paskelbtas Ž. Šniaukas.

Svorio iki 95 kg grupėje rungtyniavęs Dominykas Juškevičius neperžengė pusfinalio barjero. „Shodan“ narį į mažąjį finalą pasiuntė būsimas nugalėtojas Edgaras Sečinskis iš Vilniaus „Saulės ženklo“. Tačiau proga laimėti bronzą, D. Juškevičius pasinaudojo. Jis varžybose dėl prizinės pozicijos įveikė Justiną Skrodenį iš to paties „Saulės ženklo“ klubo.

Klaipėdiečiai kata rungtyje iškovojo abu aukso medalius. Tarp moterų geriausiai pasirodė Diana Mačiūtė („Okinava“), tarp vyrų – Matas Jonauskas („Shodan“). Bronzos medaliu nudžiugino Edvinas Kolmogorovas („Okinava“).

Komandų įskaitoje sėkmingiausiai pasirodė Kauno „Rifo“ atletai, laimėję 7 medalius (4; 2; 1), antri buvo Vilniaus „Saulės ženklo“ atstovai – 6 medaliai (2 aukso; 4 sidabro).

Treti ir ketvirti buvo Klaipėdos klubai – „Shodan“ (6 medaliai: 2; 1; 3) ir „Okinava (nuotraukoje; 4 medaliai: 1; 1; 2).