Kas pateks į ketvirtfinalį – atsakys lemiamos rungtynės

„Neptūnas-Akvaservis“, Klaipėdoje 86:81 įveikęs Palangos „Kuršius“, išlygino Nacionalinės krepšinio lygos čempionato aštuntfinalio bendrą rezultatą – 1:1.

Abiems ekipos ne tiek baisu nepatekti į kitą etapą, kiek baisu taip anksti išeiti atostogų. Dėl karantino lygos organizatoriai sumažino rungtynių skaičių, o ką veiks krepšininkai, tokiu laiku pasitraukę iš čempionato, jiems, tikriausiai, nerūpėjo.

Tad ir kaunasi krepšininkai ne tiek dėl medalių, kiek dėl ilgesnio sezono.

Trečiadienio rungtynės prasidėjo atkaklia kova. Įpusėjus kėliniui „Kuršiai“ turėjo minimalų pranašumą.

Likus iki pirmo kėlinio pabaigos kiek daugiau nei dvi minutes „Kuršiai“ įgijo 5 taškų persvara, tačiau pabaigą geriau sužaidęs „Neptūnas-Akvaservis“ persvėrė rezultatą 23:21.

Antrajame ketvirtyje klaipėdiečiai neleido svečiams persverti rezultato, o įpusėjus kėliniui spurtavo 8:2 ir įgijo 7 taškų pranašumą. Po Mantvydo Žukausko pastangų „Kuršiai“ bandė sumažinti skirtumą, tačiau Simono Serapino auklėtiniai didžiąją pertrauką pasitiko pirmaudami 45:39.

Pailsėję palangiškiai perėmė iniciatyvą ir įpusėjus kėliniui išsiveržė į priekį. Nojaus Mineikio traukiami „Neptūno“ dubleriai iki kėlinio pabaigos susigrąžino „lyderių marškinėlius“ – 60:59.

Lemiamame ketvirtį „Neptūnas–Akvaservis“ pradėjo rezultatyviomis atakomis, po kurių įgijo 8 taškų, o vėliau ir 10 taškų rezervą. „Kuršiai“ nesirengė kapituliuoti. Du taiklus iš eilės jų tritaškiai sugrąžino intrigą.

Po minutės pertraukėlės klaipėdiečiai atsakė kone tuo pačiu – tritaškiu ir dvitaškiu. Likus 12 sek. „Kuršiai“ buvo čia pat – 81:84, tačiau uostamiesčio jaunimas likusį laiką sužaidė sėkmingai ir triumfavo 86:81.

Pakeistas lemiamų aštuntfinalio rungtynių laikas. Jos iš sekmadienio atkeltos į šeštadienį. Komandos Palangoje kausis kovo 6 d., 19.30 val.

„Neptūnas–Akvaservis“ – „Kuršiai“ 86:81 (23:21, 22:18, 15:20, 26:22).

„Neptūnas–Akvaservis“: Nojus Mineikis – 20, Gediminas Leščiauskas – 16, Matas Vaitkus – 14, Dovydas Romančenka – 11, Petras Piekus – 10, Mintautas Mockus – 5, Adomas Sidarevičius, Gabrielius Mažeika – po 4, Lukas Kreišmontas – 2.