2024 20 birželio

Užmirštasis D. Dirkstys turės apie save priminti

Sparčiai populiarėjantis muai tai boksas švenčia svarbią pergalę. Tarptautinė mėgėjų muai tai federacija (IFMA) pranešė, kad ši sporto šaka įtraukiama į 2023-iųjų Europos žaidynių programą.

Pralaužtu ledu džiaugiasi Klaipėdos „Muay Thai imperijos“ sporto klubo vadovas Vadimas Gridiajevas, ugdantis Europos jaunimo čempioną Dominyką Dirkstį.

„D. Dirkstys vienas lyderių Lietuvoje, todėl turiu vilčių, kad jis bus pakviestas atstovauti Lietuvai Senojo žemyno žaidynėse“, – tikisi treneris.

Šiandien Lietuvos muai tai federacijos (LMTF) prezidentas Andrejus Zemitanas tarp kandidatų įvardija 2019-ųjų planetos vicečempioną Matą Pultaražinską ir savo auklėtinę Jurgitą Slugevičiūtę, Europos pirmenybėse užėmusią prizinę vietą.

D. Dirkstys turės progą įrodyti ir priminti apie save balandžio 24–25 d. Panevėžyje vyksiančiame Lietuvos čempionate. O superegzaminas klaipėdiečio laukia gruodžio mėnesį. Tuo laiku Tailande vyks pasaulio pirmenybės absoliučioje („open“) grupėje.

Trečiosios Europos žaidynės 2023-iaisiais metais vyks Lenkijoje, Krokuvoje. Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOC) organizuojamoje šventėje įprastai varžomasi daugiau nei dvejose dešimtyse skirtingų sporto šakų, dalyvauja per keturis tūkstančius sportininkų iš beveik visų Senojo žemyno šalių.

2023-ųjų žaidynių programoje jau patvirtintos devynios sporto šakos ir kartu su muai tai šia privilegija gali džiaugtis boksas, šiuolaikinė penkiakovė, šaudymas, tekvondo, karatė, baidarių ir kanojų slalomas, paplūdimio rankinis bei šaudymas iš lanko.

Tailande gimusio kovos meno ištakos siekia daugiau nei tūkstantį metų ir turi šimtametes tradicijas, kuriose persipina sportas, filosofija ir kultūra. Pastaraisiais metais muai tai yra viena sparčiausiai populiarėjančių kovinių sporto šakų pasaulyje. Tarptautinėje muai tai federacijoje (IFMA) yra 146 šalių sportininkai.

Anot A. Zemitano, jog muai tai yra Europos žaidynėse, didelis IFMA viceprezidento iš Lenkijos Rafalo Szlachtos nuopelnas.

„Būdamas IFMA viceprezidentu, jis siekė, kad mūsų sporto šaka pasiektų dar platesnę auditoriją ir būtų matoma ne tik per pasaulio ar žemynų čempionatus. Malonu, kad Europos olimpinių komitetų asociacija šias pastangas įvertino“, – džiaugėsi A.Zemitanas.

2016 metais muai tai, kuris dar vadinamas tailandietišku boksu, sulaukė ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) pripažinimo bei per vieną žingsnį priartėjo prie olimpinių žaidynių programos.

„Parodomosios muai tai varžybos buvo numatytos Tokijo olimpinėse žaidynėse. Tačiau dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos bei metams nukeltų olimpinių žaidynių, šis klausimas pakibo ore ir oficialių sprendimų kol kas nėra. Jeigu Tokijuje vyks parodomosios varžybos, labai tikimės, kad į jas bus pakviesti ir Lietuvos atstovai“, – vylėsi A. Zemitanas.

Jei olimpinių žaidynių durys muai tai kovotojams šiemet neprasivers, didelė tikimybė, kad 2023-aisiais Krokuvoje vyksiančiose varžybose Lietuvos trispalvė plazdės.

„Manau, kad mūsų šansai Europos žaidynėse turėti bent vieną savo atstovą yra tikrai neblogi. Jau aišku, kad į varžybas pateks tik pajėgiausi sportininkai pagal reitingo taškus ir pasiekimus pasaulio čempionatuose. Džiaugiamės, kad elitinį sportininką šiuo metu turime ir mes. 2019 m. Bankoke vykusiame pasaulio čempionate Matas Pultaražinskas iškovojo sidabro medalį. Jo iškovoti taškai bus įskaityti į bendrą reitingą, tad mūsų galimybės yra tikrai geros. Konkurencija yra didžiulė, tačiau IFMA taip pat yra suinteresuota, kad varžybose dalyvautų kuo daugiau skirtingų šalių atstovų. Durys tikrai niekam nėra uždarytos, tereikia savo šansais pasinaudoti. Manau, kad Krokuvoje galime turėti ir daugiau nei vieną kovotoją“, – svarstė A. Zemitanas.

Europos žaidynėse dėl medalių bus kovojama septyniose vyrų ir septyniose moterų kategorijose bei dvejose mišrių komandų varžybose. Kiekvienoje kategorijoje varžysis tik aštuoni pajėgiausi žemyno sportininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *