2024 19 balandžio

„Neptūno–Akvaservis“ krepšininkai Šakiuose atrodė leisgyviais

Po aštuntfinalio paskutinių rungtynių vos vieną poilsio dieną turėję Klaipėdos „Neptūno–Akvaservis“ vyrukai, pirmadienį pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos čempionato ketvirtfinalio karą.

Negana to, Simono Serapino kariaunos laukė kelionė į Šakius ir akistata su „Vyčiu“, daug grėsmingesniu varžovu nė Palangos „Kuršiai“.

Zanavykai, daugiau nė dvi savaites laukę šių varžybų, jau nuo pirmųjų minučių dominavo aikštelėje – 5:0. Pajūrio ekipa pirmuosius taškus pelnė laikrodžiui pradėjus skaičiuoti penktąją minutę.

Sunku pasakyti tikrąją priežastį, kodėl klaipėdiečiai pirmą kėlinį žaidė lyg nesavo rankomis.  Gal nuovargis, gal įtampa, gal kaustė varžovų autoritetai?

Jau pirmojo kėlinio metu matėsi, kad žaidžia skirtingo kalibro ginklai. Sužaidus 7 minutes šeimininkai turėjo 13 taškų pranašumą – 17:4, o įpusėjus antrajame kėliniui Eriko Kučiausko auklėtiniai buvo priekyje 26 taškais – 39:13.

Toks pat skirtumas išliko ir po 30 min., o per paskutiniąsias dešimt minučių Šakių krepšininkai persvarą padidino tašku. Galutinė šeimininkų pergalė – 85:58.

Matydamas, kad pergalės nepavyks pasiekti, S. Serapinas leido žaisti ir antruosius numerius.

Šakių komandai Darjušas Lavrinovičius per 17 minučių pelnė 21 tašką ir surinko 26 naudingumo balus. „Vyčio“ ekipoje žaidžiantis klaipėdietis Mindaugas Stašys per 22 min. pelnė 6 taškus. Pataikė 2 dvitaškius iš 4, abi baudas, o visus 4 tritaškius šovė pro šalį.

„Neptūno–Akvaservis“ penketuke dviženklį skaičių taškų surinko vienintelis Gabrielius Mažeika – 10.

Antrosios rungtynės – kovo 11 d. Klaipėdoje.

„Vytis“ – „Neptūnas–Akvaservis“ 85:58 (20:9, 27:16, 21:17, 17:16).

„Neptūnas–Akvaservis“: Gabrielius Mažeika – 10, Mintautas Mockus – 9, Dovydas Romančenka – 8, Matas Vaitkus – 7, Kristupas Keinys, Aringas Brazauskas – po 6, Adomas Sidarevičius, Nojus Mineikis – po 4, Petras Piekus, Lukas Kreišmontas – po 2.