2024 20 birželio

Specialiojoje darbo komisijoje ir du klaipėdiečiai – M. Paulauskas ir A.Vaicekauskas

Artėjant Lietuvos krepšinio šimtmečiui netrukus bus renkamos krepšinio legendos. 100 labiausiai Lietuvos krepšiniui nusipelniusių legendinių asmenybių bus įamžintos specialiose žalvarinėse plytelėse, kurios suguls simbolinėje krepšinio legendų ir sirgalių aikštelėje prie Lietuvos krepšinio namų Kaune.

Kurie žmonės turėtų būti įamžinti aikštelėje, kone svarbiausia žodį tars Specialioji darbo komisija, sudaryta iš buvusių krepšininkų, žurnalistų, metraštininkai ir krepšiniui širdį atidavusių žmonių – Vlado Garasto, Angelės Rupšienės, Rasos Kreivytės, Gintarės Grikštaitės, Vido Mačiulio, Leono Karaliūno, Lino Kunigėlio, Vytaro Radzevičiaus, Ramūno Butauto.

Komisijoje ir du klaipėdiečiai – olimpinis čempionas Modestas Paulauskas bei Klaipėdos sportininkų namų direktorius, Kazimierio Budrio taurės šeimų krepšinio turnyro organizatorius Algirdas Vaicekauskas.

Grupė jau surengė pirmąjį posėdį ir intensyviai diskutavo apie šį projektą.

„Nuostabu, kad Lietuvos krepšinio federacija su Lietuvos krepšinio namais sugalvojo, tokį projektą. Labai simboliška, 100 metų krepšiniui – 100 legendų, ir žinau, kad bus labai sunku komisijai atrinkti, o visuomenei išrinkti, kadangi kas myli dukrą, o kas jos mamą, kam patinka Jonas, o kam Petras, bet man atrodo, kai visi bendromis jėgomis rinksime, ką išrinksime, tai bus mūsų, o ne kažkieno primesta. Ir tikrai puiki, nuostabi iniciatyva. Pirmasis pasitarimas vyko labai dalykiškai ir svarbiausia buvo labai skirtingos nuomonės, bet kai vieni pasiūlo vieną, kiti – kitą, visi nusprendžia, kad tai yra geriau. Labai gerai, kad darbo grupėje nėra tik vien LKF darbuotojai, bet ir vilniečiai, ir joniškietis, ir klaipėdietis, ir kauniečiai, žurnalistai, istorikai, krepšininkai ir mūsų visų krepšininkų ir trenerių tėvas Vladas Garastas“, – teigė darbo grupės susirinkime dalyvavęs Vidas Mačiulis.

Mozaika – krepšinio aikštelė, sudėliota iš žalvarinių plytelių su vardais ir pavardėmis – bus atidaryta 2022-ųjų balandį, kai Lietuva minės savo krepšinio šimtmetį. Legendų mozaiką sudarys 100 apvalių 20 cm skersmens plytelių.

Pirmoji simbolinė plytelė aikštelės viduryje skirta Steponui Dariui – asmenybei, atvežusiam krepšinį į Lietuvą.

Ribotas kiekis (apie 6000) bus 10 cm skersmens žalvarinių plytelių, kuriose gali įsiamžinti bet kuris pasaulio žmogus arba įmonė/organizacija. Vardinės plytelės unikalioje aikštelėje simbolinė kaina 350 eurų.

Tuo bus padėta ir Lietuvos krepšinio namų muziejaus įrengimui, taip pat prisidėta prie istorijos kūrimo.

Pačiuose Lietuvos krepšinio namuose taip pat bus rėmėjų siena ir interaktyvi vieta, kurioje bus visų, kurie prisidėjo prie namų įkūrimo, vardai.

„Užduotis – labai sudėtinga. Juk norisi įamžinti visus, kurių indėlis į mūsų šalies krepšinį yra labai svarbus, – sakė Krepšinio namų direktorė Živilė Belejevaitė. – Įamžinant krepšinio legendas bus įamžintos ir svarbiausios Lietuvos rinktinių pergalės. Drauge bus renkami žaidėjai, treneriai“.

Rinkimai bus vykdomi pasitelkiant specialią darbo komisiją bei visuomenę (skelbiamas atviras balsavimas, kuris turėtų startuoti per šių metų Lietuvos krepšinio gimtadienį).

Krepšinio mėgėjai gali siūlyti savo kandidatus į legendų aikštelę, siųsdami pretendentų pavardes elektroniniu paštu: info@krepsinionamai.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *