Jaunieji klaipėdiečiai pateikė staigmeną – užtvojo „Vyčiui“

Klaipėdos „Neptūnas–Akvaservis“, namuose 84:78 įveikęs Šakių „Vytį“, išlygino Nacionalinės krepšinio lygos čempionato ketvirtfinalio mūšio iki trijų pergalių bendrą rezultatą – 1:1.

Lemiama buvo paskutinė minutė, kai likus 25 sek. Nojus Mineikis minimalią šeimininkų persvarą tritaškiu padidino iki 4 taškų.

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova, o įpusėjus kėliniui po Dovydo Romančenkos tritaškio klaipėdiečiai turėjo 3 taškų pranašumą. Kėlinį „Neptūnas–Akvaservis“ laimėjo  19:17.

Antrajame ketvirtyje Simono Serapino auklėtiniai nutolo 4 taškais, tačiau sukruto svečiai. Laimėję tarpsnį 10:0, jie jau įgijo 6 taškų pranašumą. Po to, kai pajūrio vaikinai vėl išsiveržė į priekį, zanavykų ekipoje prabilo rungtyniaujantis klaipėdietis Mindaugas Stašys. Jis, pelnęs penkis taškus, vėl sugrąžino „Vyčiui“ persvarą 43:40.

Trečiajame kėlinyje Šakių klubas spurtavo ir įgijo rekordinę 11 taškų persvara. „Neptūno“ dubleriai nesirengė pasiduoti. Jie, sustabdę varžovus, sušvelnino skirtumą iki 6 taškų – 61:67.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Vytis“ pirmavo 6 taškų persvara – 73:67, bet tada per pusketvirtos minutės nepelnė nė taško, o Šarūnas Vingelis užsidirbo techninę pražangą.

Šeimininkai, surinko 6 taškus be atsako, išlygino rezultatą – 73:73.

N. Mineikiui realizavus baudas, S. Serapino kariauna išsiveržė į priekį – 77:75. Kai svečių puolėjas Aurelijus Pukelis pataikė tik vieną baudą , „Vytis“ nepavijo klaipėdiečių – 76:77.

Po to, kai N. Mineikis įsmeigė tritaškį ir „Neptūnas-Akvaservis“ įgijo 4 taškų pranašumą, Darjušas Lavrinovičius atsakė dvitaškiu – 78:80. Šakių krepšininkai tikėjosi, kad uostamiesčio jaunuoliai bus ne taiklūs mesdami baudas, todėl tyčia juos neleistinu būdu stabdė. Tačiau Adomas Sidarevičius ir N. Mineikis nuo baudos metimų linijos šaudė taikliai – 84:78.

N. Mineikis per 31 minutę pelnė 16 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Klaipėdiečių gretose penki žaidėjai surinko dviženklį taškų kiekį, trys iš jų – po 16 ir 17 taškų.

Trečiosios ketvirtfinalio rungtynės vyks kovo 14 d. 18 val. Šakiuose.

Pirmąjį susitikimą, taip pat vykusį Šakiuose, „Vytis“ laimėjo triuškinamu skirtumu 85:58.

„Neptūnas–Akvaservis“ – „Vytis“ 84:78 (19:17, 21:26, 21:24, 23:11).

„Neptūnas–Akvaservis“: Dovydas Romančenka, Adomas Sidarevičius – po 17, Nojus Mineikis – 16, Gabrielius Mažeika, Lukas Kreišmontas – po 10,Gediminas Leščiauskas – 9, Matas Vaitkus – 3, Petras Piekus – 2.