2024 19 balandžio

Pusfinalio rungtynės – daug lengvesnės nė laukta

Klaipėdos „Neptūno“ komanda galinga pergale pradėjo Lietuvos moterų krepšinio čempionato pusfinalio kovą su Kauno „Aistėmis–LSMU“.

Andros Gabalytės treniruojama ekipa, laikinojoje sostinėje triumfavusi net 81:55, varžybose iki dviejų pergalių ėmė pirmauti 1:0. Nesulaikomai pirmoje dvikovos dalyje žaidusi Ligita Tamutytė pelnė 23 taškus, o jos vedamas „Neptūnas“ ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudamas 39:33.

Trečiajame ketvirtyje klaipėdietės padidino persvara dar dešimčia taškų – 58:42.

Ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas“ pradėjo visiškai dominuoti aikštėje, likus dviems minutėms kaunietė Karolina Kazočiūnaitė gavo asmeninę pražangą, po to – ir techninę, ir viešnių pranašumas pasiekė rekordines aukštumas – 79:48.

„Neptūno“ pagrindinis penketukas surinko 69 taškus iš 81. Legionierės Ionnos McKenzie sąskaitoje – 8 taškai, 16 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 24 naudingumo balai.

Rezultatyviausiai tarp pajūrio merginų žaidusi Ligita Tamutytė, pelnė 23 taškus. Visus juos surinko pirmajame kėlinyje, per 18 min. Spėjusią gauti tris pražangas, trenerė ją tausojo sunkiam momentui. O jo taip ir nebuvo.

Kauniečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavusi Martyna Petrėnaitė, surinko 19 taškų.

Antrosios rungtynės sekmadienį vyks Klaipėdoje.

„Aistės–LSMU“ – „Neptūnas“ 55:81 (20:15, 13:24, 9:19, 13:23).

„Neptūnas“: Ligita Tamutytė – 23, Dalia Donskichytė – 15, Agnė Černeckytė – 11, Andra Gabalytė, Gintarė Paulauskaitė – po 10, Ionna Mckenzie – 8, Dominyka Paliulytė – 4.