2024 8 gegužės

„Rytas“ užtvojo vyriškai, ir išvažiavo

Klaipėdos „Neptūno“ sirgaliai, laukę dramatiškos kovos su Vilniaus „Rytu“, turėjo praryti kone paties neįdomiausio rungtynių scenarijaus piliulę. Sostinės klubas, išsiveržęs į priekį net 17:0, pirmavo visas 40 minučių ir šventė pergalę 80:59.

Uostamiesčio krepšininkams tai buvo 16 antausis Lietuvos krepšinio lygos čempionate per 24 rungtynes.

Tragiškai rungtynes pradėjęs „Neptūnas“ pirmuosius taškus pelnė sužaidus pusseptintos minutės.

„Vienareikšmiškai pirmajame kėlinyje pralošėme rungtynes, – atvirai rėžė pajūrio ekipos strategas Tomas Gaidamavičius. – Negali būti pasiteisinimų dėl kažkokio nuovargio. Likusius tris kėlinius tikrai rungtyniavome apylygiai, tačiau pradžia buvo tragiška“.

Pirmajame ketvirtyje „Neptūno“ žaidėjams drebėjo rankos lyg po audringo vakarėlio – pro šalį skriejo visi šeši dvitaškiai, prarastų kamuolių grafoje buvo gėdą darantis skaičius – 10.

Po Ivano Buvos taiklaus dvitaškio metimo, skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki rekordinės 23 taškų persvaros. Evaldo Šaulio įkvėpti, klaipėdiečiai surengė spurtą 12:0 ir sumažino skirtumą iki 19:30.

Trečiajame kėlinyje po Nojaus Mineikio tritaškio, uostamiesčio penketukas priartėjo iki 36:44. Tačiau įsižiebusią viltį beregint užgesino Andrew Goudelockas, antroje rungtynių pusėje savo komandai pelnęs 13 taškų.

„Neptūnas“ puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių, laimėjo mūšį po krepšiu 36:29. Tačiau skandino klaidos, kurių per rungtynes statistai suskaičiavo 26.

Rungtynėse su Vilniaus „Rytu“ komandai padėti negalėjo Tadas Pažėra, Klaidas Metrikis, Darrinas Dorsey, Aidas Einikis ir Matas Jogėla, kurie visi gydosi patirtas traumas.

Ar neišauš diena, kai reikės patiems treneriams išbėgti į aikštelę. Tomas Gaidamavičius, Sandis Buškevicas ir Audrius Mineikis „Neptūno“ žaidimo tikrai nesugadintų.

„Neptūnas“ – „Rytas“ 59:80 (5:22, 18:15, 18:18, 18:25).

„Neptūnas“: Evaldas Šaulys, Džiugas Slavinskas – po 9, Simas Galdikas, Giedrius Stankevičius – 8, Benas Griciūnas – 7, Žygimantas Janavičius – 5, Norbertas Giga – 4, Martynas Mažeika, Adomas Sidarevičius, Nojus Mineikis – po 3.