Uostamiesčio krepšininkės finale – po dešimties metų

Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjos ir antrosiose Lietuvos moterų krepšinio čempionato pusfinalio rungtynėse buvo pranašesnės už Kauno „Aistes–LSMU“ – 73:59.

Laimėjusios pusfinalio karą 2:0, uostamiesčio krepšininkės pateko į pirmenybių finalą, kur jų jau laukė nė karto šiame sezone nesuklupusi Vilniaus „Kibirkštis–MRU“.

Nuo pirmųjų rungtynių minučių iniciatyvą savo rankose laikiusios klaipėdietės greit įgijo dviženklį pranašumą. Ligitos Tamutytės ir Gintarės Paulauskaitės vedamas „Neptūnas“ jau pirmajame ketvirtyje pelnė 28 taškų.

Antrajame kėlinyje klaipėdietės išlaikė savo pozicijas komandinio žaidimo dėka ir varžovėms priartėti neleido – 41:32.

Po ilgosios pertraukos aikštelėje emocijos liejosi per kraštus. Trečiojo ketvirčio pabaigoje po Gabijos Šegždaitės ir Karolinos Kazočiūnaitės tritaškių kaunietės priartėjo iki 52:60, tačiau tuomet „Neptūnas“ surinko 9 taškus be atsako ir laikė kontrolę savo rankose – 69:52.

Vėliau puikiai gynyboje dirbusios klaipėdietės neleido „Aistėms-LSMU“ grąžinti intrigos.

Karjeros rungtynes sužaidusi Gintarė Paulauskaitė užfiksavo įspūdingą statistiką: 26 taškai, 4 atkovoti kamuoliai, 3 blokuoti metimai ir 38 naudingumo balai.

Finalas, paskelbsiantis naujas Lietuvos moterų krepšinio čempiones, vyks iki trijų pergalių.  Aikštės pranašumas priklausys vilnietėms, kurios laimėjo reguliarųjį čempionatą.

„Aisčių“ laukia kova dėl bronzos su „Šiaulių“ krepšininkėmis. Finalinės kovos planuojamos kovo 19 d. – balandžio 3 d.

Pastarąjį kartą Klaipėdos ekipa moterų lygos finale kovojo 2011 metais. Tuometinė „Lemminkainen“ komanda lemiamame mūšyje 0:3 nusileido Kauno „Viči–Aistėms“.

„Neptūnas“ – „Aistės–LSMU“ 73:59 (28:17, 13:15, 20:20, 12:7).

„Neptūnas“: Gintarė Paulauskaitė – 26, Ligita Tamutytė – 20, Dalia Donskichytė – 18, Dominyka Paliulytė – 6, Ionna Mckenzie – 2, Andra Gabalytė – 1.