Žengti į pusfinalį sutrukdė ne varžovai, o jaudulys

Nacionalinės krepšinio lygos čempionato ketvirtfinalio ketvirtosiose rungtynėse „Neptūno–Akvaservis“ krepšininkai galėjo žengti į pusfinalį, tačiau jaunieji klaipėdiečiai to neįgyvendino.

Jaunieji klaipėdiečiai galėjusioje tapti paskutinėje akistatoje su Šakių „Vyčiu“, akivaizdžiai buvo lyg nesavi. Simono Serapino auklėtiniai, iš dalies dėl savo klaidų, pralaimėjo ketvirtą mūšį zanavykams 54:63.

Bendras rezultatas tapo 2:2.

Penktosios, lemiamos, varžybos vyks kovo 20-ąją Šakiuose.

Susitikimui prasidėjus jaudulys valdė abi komandas. Nors „Neptūnas–Akvaservis“ pirmavo 5:2, tačiau „Vytis“ neleido klaipėdiečiams net penkias minutes pelnyti taškų ir kėlinį baigė pirmaudamas 4 taškais 14:10. Nerezultatyvų žaidimą lėmė ne tiek varžovų gera gynyba, kiek uostamiesčio žaidėjų blaškymasis, skuboti, neparuošti metimai arba tiesiog netaikliai šaudant niekam netrukdant.

Antrąjį kėlinį „Vytis“ pradėjo 6 taškais be atsako ir įgijo dviženklį pranašumą. „Neptūnui-Akvaservis“ pavyko sušvelninti rezultatą iki 6 taškų, tačiau ketvirčiui baigiantis šakiečiai, pelnę septynis taškus iš eilės nutolo 33:20.

Po ilgosios pertraukos „Vytis“ padidino persvarą iki rekordinės 17 taškų aukštumos. Po trijų kėlinių svečiai pirmavo 45:31.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus tris minutes, po Luko Kreišmonto tritaškio, klaipėdiečiai sumažino skirtumą iki 8 taškų, tačiau „Vytis“ į tai atsakė 5 taškais ir atstatė 13 taškų pranašumą.

Likus žaisti dvi minutes „Neptūnas–Akvaservis“ priartėjo, jog liko tik 6 taškai. Buvęs Klaipėdos komandos lyderis Mindaugas Stašys, atstovaujantis zanavykams, pelnė penkis taškus paeiliui ir sugrąžino dviženklį pranašumą „Vyčiui“. Per likusį laiką šeimininkams nepavyko priartėti prie varžovų ir svečiai šventė pergalę rezultatu 54:63.

Klaipėdiečiai dėl jaudulio taikliai metė 24 proc. taiklumu – iš 65 šūvių pataikė vos 16.

Nugalėtojus į priekį vedė Darjušas Lavrinovičius. Aukštaūgis per 25 min. pelnė 18 taškų (2: 7/8,  3: 1/4, 1: 1/2), atkovojo 7 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.