2024 18 liepos

Naujo trenerio naujame sąraše – penki klaipėdiečiai

Po ilgos pertraukos Lietuvos nacionalinei ledo ritulio rinktinei vėl vadovaus lietuvis – vyriausiojo trenerio vairas patikėtas Arūnui Aleinikovui.

Ilgamečiam rinktinės vartininkui darbas rinktinėje nėra nauja patirtis: nuo 2013 metų jis rinktinėje padėdavo užsienio specialistams treniruodamas vartininkus arba būdamas strategų asistentu.

A. Aleinikovas į Vilniuje šį balandžio mėnesį vyksiančią stovyklą pakvietė net 41 ledo ritulininką.

Išplėstiniame sąraše penki klaipėdiečiai: vartininkai – 23-ejų Artūras Pavliukovas (Kauno „Kaunas hockey“) ir 20-metis Laurynas Lubys (Liepojos „Liepaja“, Latvija), gynėjas – 20-metis Matas Mikalauskas (Elektrėnų–Klaipėdos „Energija hockey–Klaipėda“), puolėjai – 22-ejų Denisas Kuzminovas (Vilniaus „Hickey punks“), 18-metis Eimantas Noreika („Tuto“, Suomija).

Unikalus M. Mikalausko atvejis. 20-metis klaipėdietis iki šiol nesužaidė nė vienerių rungtynių šalies jaunių, jaunimo rinktinėse. O dabar turės progą įrodyti, ar vertas iš karto žaisti tarp vyrų.

Pasitikėjimas avansu įteiktas ir Eimantui Noreikai. 18-mečiui vaikinui tai būtų debiutas nacionalinėje komandoje.

Baltarusijos „Neman“ klube dirbantis A. Aleinikovas pripažįsta, jog darbas nacionalinės rinktinės vyriausiu treneriu jam bus naujas ir ilgai lauktas iššūkis.

„Kalbos apie tai, jog Lietuvos treneriai kažkada turės imtis vadovaujančių pareigų ėjo jau keli metai. Dėl to turėjome puikias sąlygas dirbti tarp puikių užsienio specialistų: Berndo Haakės, Danielio Lacroix, Rono Pasco. Dirbdami asistentais mes atidžiai stebėjome, kaip jie veda komandą į priekį bei galėjome tobulėti stebint jų darbą. Todėl dabar atsirado puiki galimybė mums patiems vesti rinktinę į priekį. Labai malonu, kad vyriausiojo trenerio postą pasiūlė man. Karjeroje tai bus naujas iššūkis, kuriam jaučiuosi pasiruošęs ir to labai noriu“, – apie naujas pareigas kalbėjo A. Aleinikovas.

Vienu iš pirmųjų naujojo trenerio darbų buvo trenerių štabo suformavimas. Sau į pagalbą vyriausias treneris pasikvietė du Lietuvoje puikiai žinomus specialistus – ne vienerius metus rinktinėje asistento poziciją užimantį Šarūną Kuliešių bei ilgametį bendražygį rinktinėje ir dabartinį „Hockey punks“ trenerį Mindaugą Kierą.

Po to, kai dėl COVID-19 pandemijos buvo atšauktos 2020 ir 2021 metų pasaulio pirmenybės, asociacija „Hockey Lietuva“ priėmė kvietimą ateinantį mėnesį dalyvauti turnyre Lenkijoje balandžio 17-25 dienomis, o prieš jį rinktinė rinksis savaitės treniruočių stovyklai.

A. Aleinikovas neslėpė, jog rinkdamasis žaidėjus iš Lietuvos čempionate žaidžiančių komandų pasitelkė ir visų penkių šalies čempionate dirbančių trenerių pagalbą, paprašęs jų išsakyti savo nuomonę apie rinktinės kandidatus. Atsižvelgus į jų pastebėjimus buvo sudarytas galutinis kandidatų sąrašas.

Rinktinės vyriausiojo trenerio teigimu, bendraujant su žaidėjais buvo juntamas rinktinės ilgesys ir noras atvykti į laukiančią stovyklą. Tikimasi, jog šią atmosferą rinktinės senbuviai perduos ir pirmą kartą nacionalinėje ekipoje save išbandysiantiems jaunuoliams.

Nors iki šiol dar nėra aiškus galutinis turnyro Lenkijoje dalyvių sąrašas, rinktinės treneriai jau pradėjo savo darbus rengdamiesi šiam turnyrui. A. Aleinikovas pripažįsta, jog svarbiausia bus per trumpą laiką suburti viena kryptimi žengiantį kolektyvą.

 „Antrasis pasiruošimo etapas prasidės jau tuomet, kai mes susirinksime į treniruočių stovyklą. Į rinktinę kviesime tik tuos žaidėjus, kurie yra motyvuoti ir nori žaisti už rinktinę. Nieko primygtinai neprašysime atvykti į stovyklą – vyks tik tie, kurie patys trykš noru atstovauti savo šaliai.  Stovykloje išvysime didelį būrį jaunimo, kuriems iki tol dar neteko atstovauti nacionalinei rinktinei“, – teigė naujasis strategas.

Nelengvas sprendimas A. Aleinikovo laukia ir formuojant vartininkų grandį: treneriui teks rinktis tarp trijų jam puikiai pažįstamų žaidėjų ir dviejų nacionalinės rinktinės debiutantų.

„Vartininkų pozicijoje laukia mažas galvos skausmas: teks spręsti, ar į turnyrą vežtis man puikiai pažįstamus žaidėjus, ar jame išbandyti rinktinės debiutantus. Kaip ir dėl aikštės žaidėjų, rinkdamas vartininkus klausiau ir kitų trenerių nuomonės, tad galimybę parodyti save gaus jie visi ir jie visi yra kandidatai važiuoti į turnyrą“, – tvirtino A. Aleinikovas.

Pastarąjį kartą Lietuvos vyrų rinktinė varžėsi 2020 metų vasarį, kai žaidė olimpiniame atrankos turnyre. Tuomet mūsų atstovai iškovojo vieną pergalę iš trijų ir į kitą etapą nepateko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *