2024 24 balandžio

„Knašiukai“, atsilyginę anykštėnams, lauks lemiamos kovos

Klaipėdos „VKKM–Neptūno“ jaunuoliai nesudėjo ginklų antrajame mūšyje su Anykščių „KKSC–Elmiu“. Įveikę namie aukštaičius 82:78, „knašiukai“ išlygino Regionų krepšinio lygos B diviziono čempionato aštuntfinalio bendrą rezultatą – 1:1.

Kas pateks į ketvirtfinalį ir tęs kovą dėl diviziono nugalėtojo vardo, atsakys lemiama kova, ketvirtadienį vyksianti Anykščiuose.

Iki sekmadienio susitikimo klaipėdiečiai su „Elmiu“ buvo žaidę du kartus ir abusyk pralaimėjo. Tad trečias kartas turėjo atsakyti, ar tikrai anykštėnai yra neįveikiami. Pasirodo, ir jie nėra akmeniniai.

Tiesa, pradžia nieko panašaus nežadėjo. Svečiai nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį 8:2, 10:3. Tačiau Martyno Pronskaus, Justo Maceikio tritaškiai įkvėpė draugus tolesniam pasipriešinimui. Netrukus J. Maceikis dvitaškiu persvėrė rezultatą, o vėliau tapo galvos skausmu varžovams. Jis pirmąjį kėlinį pelnė pusę komandos taškų – 10. Prie rezultatyvaus ekipos žaidimo prisidėjęs Kornelijus Zikas (pirmąjį kėlinį surinko 7 taškus) kartu su kitais džiaugėsi ne tik pagerėjusia situacija, bet ir įgyta net 8 taškų persvara – 20:12.

Jaunuoliai pajautė, kad jie gali žaisti, kaip lygūs su lygiais.

Po pertraukos anykštėnai sugrąžino klaipėdiečius į realybę. Neleidę šeimininkams pelnyti taškų daugiau nei pusketvirtos minutės, „Elmio“ vyrai išlygino rezultatą – 20:20.

Laimė, uostamiesčio krepšininkai sustabdė svečius. Ir kone iki didžiosios pertraukos vyko kova „taškas į tašką“. Tačiau artėjant poilsio minutėms, aukštaičiai atitolo 4 taškais 33:29, 35:31.

Trečiajame kėlinyje varžovų persvara išaugo iki 6 taškų. Šiuo, sunkiu metu sprendėsi „knašiukų“ likimas. Jaunimas, niekuo gyvu nenorėjo pirmiau laiko baigti sezono, todėl surengė dar vieną šturmą, po kurio ekipas skyrė vos taškas – 39:40.

Svečiams dar keletą kartų buvo pavykę nutolti 5 taškais, tačiau klaipėdiečiai juos pavydavo. O baigiantis ketvirčiui Edvinas Narkus (keturiais taškais), K. Zikass (dviem), persvėrė rezultatą pajūrio penketuko naudai – 55:52.

Negana to, prasidėjus paskutiniajam kėliniui šis skirtumas ūgtelėjo iki 7 taškų.

Nors anykštėnai siekė žūtbūt laimėti, net keletą kartų buvo sumažinę santykį iki 3 taškų, tačiau „knašiukai“ tvirtai laikėsi ant kojų.

Lemiamas buvo J. Maceikio, iš viso pelniusio 28 taškus, tolimas šūvis likus 1 min. 13 sek. Po šio šūvio klaipėdiečių taškų rezervas išaugo dvigubai – 68:62.

O paskutinę vinį į karstą įkalė K. Zikas – 70:62. Per likusias 49 sekundes svečiai dar bandė gelbėtis, tačiau Gyčio Krugelevičiaus kariauna laikėsi tvirtai.

„VKKM–Neptūnas“ – „KKSC–Elmis“ 72:68 (20:12, 11:23, 24:17, 17:16).

„VKKM–Neptūnas“: Justas Maceikis – 28, Kornelijus Zikas – 13, Matas Staponas – 10, Martynas Pronskus – 9, Edvinas Narkus, Aringas Brazauskas – po 5, Eimantas Stulpinas – 2.