2024 27 gegužės

A. Navickas po repeticijos prieš Europos čempionatą nebuvo nusivylęs

„Nesu nusivylęs, ne gėda – atidaviau visas jėgas, pralaimėjau, o ką padarysi“, – po Europos paralimpinės atrankos regatos vyrų vienviečių valčių varžybų finalo  klaipėdietis Augustas Navickas, likęs be olimpinio kelialapio.

Varezės (Italija) kanale pergale ir vieninteliu kelialapiu į Tokijo paralimpines žaidynes džiaugėsi ispanas Javieras Reja Munozas (9 min. 51,04 sek.), antras buvo Maksimas Miatlou iš Baltarusijos (10 min. 06,57 sek.), trečias – vengras Zsoltas Peto (10 min. 24,86 sek.). Ketvirtas finišo liniją kirtęs A.Navickas distanciją įveikė per 10 min. 27,45 sek.

„Reikės gerai apie viską pagalvoti, tačiau manau, kad truputį per ilgai čia užsibuvau, – po finalo kalbėjo A. Navickas. – Mačiau, kad dėl savo negalios sunku konkuruoti su kitais atletais. Tačiau buvau vienas iš tų užsispyrusių, kuris dar bandė prasimušti. Mūsų grupės „vadžios“ jau kurį laiką atlaisvintos, todėl aukštesnės kategorijos sportininkai su mažesnėmis negaliomis persikvalifikuoja į mano grupę. Su jais man konkuruoti nepavyksta“.

A. Navickas pastebėjo, kad skelbti apie jo sportinės karjeros pabaigą dar anksti.

„Tai nėra sportinės karjeros pabaiga, gal tik pasikeis sporto šaka, – nusišypsojo sportininkas. – Sportas man patinka. Žinau, kad tai darysiu visą gyvenimą. Ieškosiu, kur galėsiu save realizuoti. Kažkas dar bus – dar ne pabaiga“.

Sportininkas teigė, kad variantų yra pačių įvairiausių – apsispręsti padės ir Lietuvos paralimpinis komitetas.

 „Reikės paanalizuoti, kur galiu būti konkurencingas pagal savo negalią. Tikrai norėsiu varžytis dėl aukščiausių vietų varžybose. Irklavime, deja, jau seniai žinojau, kad tai daryti bus labai sunku – pasaulio čempionate, būkime atviri, pretenduoti į prizines vietas būtų neįmanoma fiziškai, nesvarbu, kokias fantastiškai geras sąlygas man suteiktų sportuoti. Niekaip neįmanoma su mano negalia. Anksčiau turėdavau savo varžovus, su jais ir varžydavausi, o dabar viskas keičiasi“.

Paskutinė galimybė pakovoti dėl vietos Tokijo paralimpinėse žaidynėse laukia birželį Italijoje vyksiančioje pasaulinėje atrankos regatoje. Čia vienvietininkai irgi varžysis dėl vieno bilieto.

A.Navickas startuos ir penktadienį Varezėje, tame pačiame kanale, prasidėsiančiose Europos irklavimo pirmenybėse.

 „Krūvis gausis nemažas, bet treniruočių stovyklose jis buvo dar didesnis – nieko tokio, viskas bus gerai, – kalbėjo A. Navickas. – Lūkesčiai ir tikslai? Atrankoje buvau paskutinis, bet dabar norėčiau aplenkti Vengrijos sportininką, norėčiau pagerinti savo rezultatą. Matysime“.

Rimanto Navicko nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *