Nugalėtoją lėmė paskutinė minutė

Klaipėdos „Neptūnas“, iki paskutinės rungtynių minutės koją kojon žingsniavęs su Panevėžiu „Lietkabeliu“, Aukštaitijos sostinėje palūžo per paskutiniąsias sekundes – 77:82.

Pirmoji rungtynių pusė priminė amerikietiškus kalnelius. Pirmąjį kėlinį 25:17 laimėjo namie žaidę panevėžiečiai, antrąjį tokiu pat rezultatu – klaipėdiečiai. Kiti du ketvirčiai priminė Suvalkijos lygumas, kai nebuvo didelių svyravimų rezultate.

Pirmosiomis minutėmis komandos nebuvo nusiteikusios gintis – 4-ąją min. 14:10 pirmavo svečiai. Per likusį kėlinio laiką klaipėdiečiai pelnė vos 3 taškus, o panevėžiečiai atsakė 15 taškų ir po dešimties minučių „Lietkabelis“ buvo priekyje 25:17.

Puikiai antrąjį kėlinį pradėję Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai per keturias minutes spėjo ne tik išlyginti rezultatą, o po dviejų iš eilės Giedriaus Stankevičiaus taiklių tolimų šūvių persverti rezultatą savo naudai – 33:29. Tačiau prieš ilgąją pertrauką „Neptūnui“ persvaros išlaikyti nepavyko. Devynis taškus be atsako surinkęs „Lietkabelis“ pavijo bėglius, o po 20 min. vyravo taika – 42:42.

Po pertraukos didžiąją laiko dalį geriau rungtyniavo uostamiesčio komanda ir vienu metu turėjo 5 taškų persvarą – 56:51. Tačiau „Lietkabelis“ surengė dar vieną spurtą ir likus žaisti dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos, Gytis Masiulis dvitaškiu padidino savo komandos pranašumą iki 62:58. Besibaiginėjant trečiajam kėliniui, savo žodį tarė Martynas Mažeika, pelnęs 5 taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo Žygimantas Janavičius, o Klaipėdos ekipa išsiveržė į priekį trimis taškais. Tačiau prieš lemiamą fazę rezultatas išliko lygus – 65:65.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai, jam įpusėjus trapų pranašumą turėjo „Lietkabelis“ – 72:71. Vėliau, Klaipėdos ekipai pirmaujant 77:74, penktą pražangą užsidirbo Simas Galdikas, o dar vėliau techninę nuobaudą gavo Žygimantas Janavičius. Tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“, sulig Gyčio Masiulio baudų metimais prasidėjus paskutiniąjai minutei, išsiveržė į priekį – 79:77. Per likusias sekundes sėkmingiau žaidę panevėžiečiai triumfavo 82:77.

Rezultatyviausiai tarp klaipėdiečių žaidęs Žygimantas Janavičius pelnė 15 taškų, surinko 22 naudingumo balus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Lietkabelis“ – „Neptūnas“ – 82:77 (25:17, 17:25, 23:23, 17:12).

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius – 15, Evaldas Šaulys – 12, Simas Galdikas – 9, Norbertas Giga, Džiugas Slavinskas, Deividas Gailius – po 8, Martynas Mažeika – 7, Giedrius Stankevičius – 6, Matas Jogėla – 4.