2024 23 balandžio

Uostamiesčio lengvaatlečių „ąžuolynas“ džiugino medaliais ir rekordais

Dviejose Klaipėdos vietose – stadione ir manieže – vykęs Lietuvos veteranų lengvosios atletikos čempionatas baigė šios sporto šakos žiemos sezoną.

Dėl mums visiems žinomos priežasties (COVID-19) pirmenybės buvo perkeltos iš tikros žiemos į pavasarį.

Į uostamiestį sugužėjo 45 šios sporto šakos meistrai iš įvairių šalies vietovių – net Leipalingio, Pakruojo, Ventės.

Damos ir džentelmenai varžėsi 12-oje rungčių.

Medalių siekė ir šeši Klaipėdos „Ąžuolo“ klubo nariai. Jie iškovojo 6 aukso, po 5 sidabro ir bronzos medalius.

Dviem pergalėmis nudžiugino Vytautas Zaniauskas, greičiausiai nubėgęs 60 m per barjerus (9,43 sek., perskaičiavus koeficientu – 7,83 sek.) ir 200 m (27,04 sek. – 22,52 sek.). Abiejose rungtyse veteranas pagerino Lietuvos 60-mečių vyrų rekordus.

200 m rungtyje sidabro medalį iškovojo kitas „ąžuoliukas“ – Mantas Semčenka. Nors jis buvo greičiausias – 23,94 sek., tačiau pritaikius amžiaus koeficientą, jis neaplenkė klubo vyresnio kolegos – 23,12 sek. M. Semčenka dar galės didžiuotis Lietuvos vyrų iki 40 metų rekordų.

Penktą vietą užėmė trečiasis uostamiesčio ekipos narys Giedrius Martišauskas – 26,15 sek. (25,41 sek.).

„Ąžuolynas“ vešėjo šuolių sektoriuje. Šokant į tolį geriausiai pasirodė Klaipėdos klubo garbę ginantis gargždiškis Algirdas Petravičius –  5 m 1 cm (6 m 66 cm). Antras buvo Vladas Zaniauskas – 3 m 64 cm (6 m 32 cm). Šokant į viršų aukso medalius iškovojo Vytautas Milius – 1 m 45 cm (2 m 6 cm), tarp moterų vertingiausius medalius skabė Lina Zaniauskienė – 1 m 30 cm (1 m 74 cm) ir Genovaitė Avižonienė – 1 m 5 cm (1 m 63 cm).

L. Zaniauskienė turėjo dar vieną džiaugsmo akimirką. Nušokusi į tolį 3 m 68 cm (5 m 14 cm) ji iškovojo ne tik sidabro medalį, bet ir pasiekė geriausią žiemos sezono rezultatą pasaulyje tarp moterų iki 60 metų.

Sidabro medaliu savo trofėjų kolekciją papildė Vladas Zaniauskas. Klaipėdietis užėmė antrąją vietą nubėgęs 60 m per 10,25 sek. (7,74 sek.). Trečias šiose varžybose buvo G. Martišauskas – 8,11 sek. (7,90 sek.).

Ilgiausioje – 3000 m distancijoje vicečempionu tapo „Ąžuolo“ narys Laimis Verbliugevičius – 9 min. 56,86 sek. (9 min. 40,32 sek.).

Daugiausiai medalių tarp uostamiesčio veteranų iškovojo ąžuolų ąžuolas Arūnas Andrijauskas. Jis triumfavo rutulio stūmimo sektoriuje, 6 kg metalinį „kamuoliuką“ nusviedęs 13 m 56 cm (17 m 22 cm). O varžybose stadione stipruolis du kartus buvo trečias. Bronzos medalius pelnė metęs kūjį ir svarstį – 41 m 49  cm (54 m 53 cm) ir 16 m 34 cm (18 m 34 cm).

Neapsieita ir be kuriozo. Šuolio su kartimi rungtyje dalyvavo vienintelis klaipėdietis Andrejus Dmitrenka. Jis nė karto neperšoko pradinio 3 m 30 cm aukščio. Nesėkmingi buvo visi trys bandymai.

Iš viso Klaipėdoje buvo pagerinta dešimt Lietuvos rekordų. Dar rezultatus kilstelėjo: Ernesta Karaškienė (Kaunas; moterys iki 45 m.) – 60 m – 8,41 sek.; Milda Zubavičienė (Mažeikiai; moterys iki 45 m.) – 200m – 27,38 sek.; Ramune Pociuvienė (Pakruojis; moterys iki 50 m.) – 3000 m – 12 min. 45,20 sek.; Rita Sadzevičienė (Kaunas; moterys iki 45 m.) – kūjis (4 kg) – 33 m 53 cm; Dainius Stravinskas (Alytus; vyrai iki 50 m.) – 400 m – 1 min. 01,37 sek.; Evaldas Martinka ( Juodšiliai, Vilniaus r.; vyrai iki 50 m.) – 1000 m – 2 min. 48,18 sek.

Kartu su L. Zaniauskiene, geriausius sezono rezultatus savo amžiaus grupėse bei rungtyse pasiekė dar keturi šalies čempionato dalyviai. Net tris kartus pasistengė radviliškietė Genovaitė Kazlauskienė (moterų iki 75 m. grupė; rutulys, svarstis, kūjis).