Iš kurorto parvežti visų spalvų medaliai

Lietuvos jaunimo iki 19 metų badmintono čempionato titulų dalybos buvo surengtos Druskininkuose. Gražusis kurortas buvo dosnus klaipėdiečiams – keturiose grupėse iškovoti medaliai.

Tačiau uostamiesčio badmintonininkų stovykloje nuotaikos nebuvo pačios geriausios – pralaimėti du finalai iš trijų. Tad nugalėtojų titulas į pajūrį parvežtas vos vienas.

Čempionišku žingsniu žygiavo ir auksinę viršūnę pasiekė vaikinų dvejetų (12 porų) grupėje rungtyniavę Danielius Beržanskis ir Vytautas Šukys.

Jie visas trejas rungtynes, tarp jų ir finalą, laimėjo neįtikėtinai lengvai. Iš pradžių Donato Narvilo auklėtiniai 21:5, 21:5 nugalėjo kauniečius Jurgį Jatulį, Domą Daugėlą, pusfinalyje 21:9, 21:8 – tauragiškius Dovą Genį ir  Deinorą Gudavičių, o finale 21:17, 21:7 – Ąžuolą Barkauską (Balbieriškis) ir Augustą Valatką (Prienai).

Dvejetų turnyre dar žaidę Dainius Krūminas ir Mantas Lukonas, krito po pirmo mūšio ir turėjo tenkintis 11-12 vietomis.

Aukso iš D. Beržanskio laukta vaikinų vienetų čempionate. Jis praėjusiais metais triumfavo net tarp Lietuvos vyrų, tad tikėtasi, kad jaunimo grupėje jo žygio niekas nesustabdys. Tačiau pergalingo smūgio klaipėdietis neatliko, finale po nuožmaus 42 min. mūšio pralaimėjo kauniečiui Viliui Bagdanavičiui – 21:19, 13:21, 17:21.

Kol nukeliavo iki lemiamos akistatos, D. Beržanskis iškovojo tris pergales – 21:5, 21:5 įveikė vilnietį Mantą Šatkauską, 21:9, 21:2 – kretingiškį Matą Mackevičių ir 21:12, 21:7 – vilnietį Tautvydą Pakšį.

D.Krūminas ir M. Lukonas, kaip ir dvejetų turnyre, smigo po pirmųjų rungtynių. Geriau sekėsi V. Šukiui. Jis pirmajame mače 21:13, 21:11 pranoko kaunietį Jurgį Jatulį, antrajame 21:17, 16:21, 21:17 – prieniškį Deivydą Žilinską. Tolesnį uostamiesčio badmintonininko maršrutą nutraukė būsimas čempionas V. Bagdanavičius, nugalėjęs V. Šukį dukart po 21:12. Klaipėdietis galutinėje rikiuotėje pasidalijo 7-8 vietomis.

Mažiau vilčių dėl aukso buvo puoselėjama merginų dvejetų (10 ekipų) turnyre, kuriame Klaipėdos komandos lyderėmis buvo 14-metė Monika Sukackaitė ir 15-metė Augustė Stankevičiūtė.

Jos ketvirtfinalyje pasitreniravo žaisdamos su vilnietėmis Greta Vedrickaite ir Ieva Šitkauskaite – 21:6, 21:2. Visiškai kitoks mūšis dėl patekimo į finalą buvo su kitomis sostinės atstovėmis Martyna Marija Marcinkevičiūte ir Taja Leonovič. Pajūrio žaidėjoms, kad laimėtų, prireikė trijų setų – 21:18, 14:21, 21:15.

M. Sukackaitė ir A. Stankevičiūtė, finale neturėjusios jėgų priešintis akivaizdžiai vyresnėms varžovėms kaunietei Perlai Murėnaitei ir tauragiškei Viltei Paulauskaitei (6:21, 9:21), džiaugėsi sidabro medaliais.

Dar viena klaipėdiečių pora Liepa Aleknavičiūtė ir Dangė Lygnugarytė, pralaimėjusi pirmąsias rungtynes, vėliau galutinėje rikiuotėje užėmė šeštą vietą.

Merginų vienetų turnyre Monika Sukackaitė buvo labai arti finalo. Pusfinalyje žinomo krepšininko Svajūno Sukacko dukra 9:21, 23:21, 20:22 pralaimėjo tauragiškei V. Paulauskaitei.

Pakeliui į pusfinalį S. Sukackaitė buvo įveikusi vilnietes Nikolę Puchovičiūtę – 21:6, 21:6 ir M. M. Marcinkevičiūtę – 21:14, 21:17.

Mažajame finale bronzos medalis nebuvo padėtas ant lėkštutės. Su vilniete Jogaile Kelečiūte teko kautis tarsi tai būtų didysis finalas. Po atkaklios kovos triumfavo S. Sukackaitė 21:18, 21:19.

L. Aleknavičiūtė, D. Lygnugarytė ir A. Stankevičiūtė, pralaimėjusios aštuntfinalyje, vėliau užėmė 9-11 vietas.

Vienintelėse – mišrių dvejetų varžybose pajūrio badmintonininkai liko tuščiomis. Tiesa, šioje grupėje klaipėdiečiai rungtyniavo pasyviai – dalyvavo vos trys mūsų miesto sportininkai.

V. Šukys su A. Stankevičiūte jau pirmame mūšyje paprašė trijų setų, kad įveiktų kaunietį Benediktą Kamantauską ir vilnietę M. M. Marcinkevičiūtę – 24:26, 21:19, 21:13. Tačiau pusfinalyje klaipėdiečiai suklupo po akistatos su tų pačių miestų atstovais Roku Lesinsku ir Taja Leonovič – 14:21, 18:21.

Vėliau šventę dar dvi pergales V. Šukys ir A. Stankevičiūtė užėmė 5-ąją vietą tarp 15 dvejetų.

L. Aleknavičiūtė žaidė su tauragiškiu D. Gudavičiumi ir liko 11-ti.