2024 25 balandžio

Šalies jaunių dziudo čempionas – J. Čupalovas

Elektrėnuose vykusiame Lietuvos jaunių iki 18 metų dziudo imtynių čempionate, kurį organizavo Nacionalinė dziudo asociacija, klaipėdiečiai iškovojo po vieną aukso ir bronzos bei du sidabro medalius.

Geriausiai tarp klaipėdiečių pasirodė svorio iki 90 kg grupėje rungtyniavęs Jegoras Čupalovas. Rato sistema vykusiose varžybose jis įveikė visus keturis varžovus iš tapo šalies čempionu. Šioje grupėje jėgas mėginęs kitas uostamiesčio atstovas Mantas Zinkevičius užėmė ketvirtą vietą, tačiau pagal pirmenybių nuostatus jis buvo apdovanotas bronzos medaliu.

Svorio iki 60 kg grupėje (10 dalyvių) šauniai kovojo Maksimas Jakovlevas. Jis pakeliui į finalą įveikė elektrėniškius Vilhelmą Ramanauską ir Klaidą Pulauską. Tačiau uostamiesčio atletas kapituliavo lemiamoje kovoje su vilniečiu Nikita Guščenka.

Panašiai klostėsi ir kito Klaipėdos stipruolio Iljos Gozbenkos (per 90 kg) kelias. Jis pirmosiose varžybose nugalėjo plungiškį Algirdą Radzevičių, antrosiose – alytiškį Rapolą Kamaitį. Kas taps čempionu, turėjo atsakyti I. Gozbenkos ir vilniečio Deniso Maksimovo akistata. Ir šįkart pajėgesnis buvo sostinės atstovas.

Tarp sunkiausių čempionato jaunuolių, o jų buvo 11, rungtyniavęs Piotras Pantiuchinas pergalių neiškovojo.

Tarp sportininkų, svėrusių iki 66 kg (17 dalyvių) varžėsi Enrikas Budginas. Pralaimėjęs pirmuosius mačus, tenkinosi vieta antrajame dešimtuke.

7-8 vietomis pasidalijo Julius Vaišvila (iki 73 kg; 11 dalyvių). Jam pavyko laimėti pirmą kovą – pranoko rokiškėną Nojų Laužadį.

Merginų pirmenybėse Klaipėdai atstovavo vienintelė Andreja Serapinaitė (iki 70 kg). Jai nepavyko palypėti aukštyn – pasidalijo 5-6 vietomis tarp šešių dalyvių.