2024 19 balandžio

Auksas – T. Burauskui, sidabras – E. Baužaitei

Alytuje buvo išdalyti Lietuvos lengvosios atletikos tolimų metimų rungčių čempionato medaliai. Prizininkais tapo du klaipėdiečiai – Tautvydas Burauskas ir Ema Baužaitė.

Ieties metimo sektoriuje tarp jaunių nugalėjęs T. Burauskas sėkmingiausiu bandymu (iš šešių tik du buvo įskaitiniai) 700 g įrankį pasiuntė 56 m 4 cm. Algimanto Pleskio auklėtinis šį rezultatą pasiekė pirmajame etape – atrankos varžybose. Finalo metu visi trys švystelėjimai buvo neįskaityti. Sidabrą iškovojęs panevėžietis Kasparas Bačianskas nuo čempiono atsiliko 90 cm – 55 m 14 cm.

Bronzos medalininkas tauragiškis Mantas Baziliauskas nekėlė pavojaus klaipėdiečiui – 54 m 84 cm.
Dar rungtyniavę du uostamiesčio ietininkai tenkinosi kukliais rezultatais. Eimantas Galimulinas (35 m 89 cm) užėmė 7-tą vietą tarp 11 dalyvių, Karolis Požė (32 m 12 cm) – 9-tą.

Jaunuolių ir vyrų, metančių ietį, Klaipėda neturi.

Arti medalio buvo pajūrio lengvaatletė Satera Balčaitytė. Jos nusviesto įrankio nuotolis – 30 m 75 cm buvo ketvirtas tarp merginų iki 19 m. Alvydo Šilausko auklėtinė nuo bronzinės prizininkės šilutiškės Kristinos Bataitytės atsiliko vos 33 cm.

Bendroje merginų ir moterų grupėje S. Balčaitytė užėmė 6-tą poziciją tarp 9 dalyvių.

Disko metimo rungtyje sidabro medaliu nudžiugino klaipėdietė Ema Baužaitė. 14-metė Kristinos Kozlovienės ugdytinė vicečempione jaunučių grupėje – 35 m 57 cm. Geriau sekėsi Aurėjai Streikutei iš Rokiškio – 37 m 18 cm. Bronzos žetoną iškovojusi kitą rokiškietė Orinta Navikaitė, atsiliko dideliu skirtumu – 26 m 41 cm.

Vaikinų jaunių grupėje diską metęs E. Galimulinas aukštumų nepasiekė. 30 m 49 cm rezultatas A. Pleskio auklėtiniui lėmė šeštą vietą tarp 11 atletų.

Kūjo metimo varžybose uostamiesčio atstovų nebuvo.

Miestų grupėje varžėsi septynių komandų metikai. Klaipėdos ekipa su 31 tašku liko paskutinė. Nugalėjo kauniečiai – 140 taškų.