Kroso trasose į priekį šovė šiauliečiai, o klaipėdiečiai lėtėja

Lietuvos kroso taurės varžybos grįžo į Palangą. Botanikos parke buvo surengtas trečiasis etapas. Palyginti su ankstesniais etapais, jis buvo daug svarbesnis dalyviams, nes kartu vyko šalies pavasario kroso čempionatas.

Tad dvigubai apmaudu, kad šįkart pajūryje klaipėdiečiai pasirodė prasčiausiai šiame sezone.

Nenuvylė tik 14-15 metų berniukų grupėje triumfavę uostamiesčio bėgikai. Čempiono ir etapo nugalėtojo vardą vėl iškovojo Valentas Mockus, 2000 m nubėgęs per 6 min. 14 sek. Lino Bružo auklėtinis bėgo daug greičiau nei ankstesnėse varžybose. Pirmame etape bėgikas sugaišo 6 min. 48 sek., antrame – 6 min. 51 sek.

Sidabro medalį iškovojo kitas uostamiesčio greitakojis Joris Dėdinas, finišą pasiekęs per 6 min. 21 sek. Penktas finišavo klaipėdietis Artemijus Dmitrenka – 6 min. 46 sek.

Dar trys Klaipėdos atstovai tarp 23 dalyvių tenkinosi kuklesnėmis vietomis: Domantas Kurlinskas (7 min. 26 sek.) užėmė 13-ąją vietą, Raigirdas Bauža (7 min. 31 sek.) – 15-ąją, Danielius Jurgaitis (8 min. 27 sek.) – 22-ąją.

Po trijų etapų V. Mockus turi 66 taškus, J. Dėdinas – 54, Danielis Bendaravičius (Marijampolė) – 41.

Tarp jaunių merginų (g. 2004–2005 m.) bronzos medalį iškovojo Klaipėdos greituolė Agnė Ramanauskaitė, tris kilometrus nubėgusi per 12 min. 31 sek. Mindaugo Krakio auklėtinę aplenkė vilnietės – Akvilė Bučytė (12 min. 21 sek.) ir Ana Borunova (12 min. 25 sek.).

Tarp 13 bėgikių dešimta buvo kita mūsų miesto atstovė Emilija Jonauskaitė – 14 min. 5 sek.

Po trijų etapų A. Ramanauskaitė, pelniusi 52 taškus, tvirtai pirmauja šioje amžiaus grupėje.

Jauniausių mergaičių, gimusių 2008 m. ir vėliau, grupėje susirinko net 44 sportininkės. 1000 m rungtyje nugalėjo šiaulietė Gabija Kazanavičiūtė      – 3 min. 28 sek.

Keletas žingsnių nuo trečiosios vietos skyrė klaipėdietę Galellę Žilys – 3 min. 39 sek. Anna Teriajeva iš Trakų finišo liniją kirto užtrukusi trasoje 3 min. 37 sek.

Šioje grupėje kovojo dar šešios mergaitės iš uostamiesčio.  Evija Zaboraitė (3 min. 45 sek.) buvo 8-ta, Sofija Butkutė, Roberta Bliujūtė (3 min. 46 sek.) kartu su vilniete Neli Jurgelevič pasidalijo 10-12 vietas, Kamilė Balsevičiūtė (3 min. 50 sek.) liko 19-ta, Urtė Milašiūtė (3 min. 55 sek.) – 22-ta, Vakarė Berankytė (4 min. 48 sek.) – 39-ta.

Tarp tokio amžiaus berniukų (28 dalyviai) bėgo vienintelis klaipėdietis Gytis Būzius. Sugaišęs 3 min. 50 sek., jis liko 15-tas.

Tarp jaunių merginų (gim. 2006–2007 m.), kurių buvo 32, rungtyniavo dvi uostamiesčio atstovės. Agnė Gintilaitė, 2000 m nubėgusi per 8 min. 4 sek., buvo 15-ta, Meda Buziūtė (8 min. 43 sek.) – 28-ta.

Moterų grupėje (gim. 2003 m. ir anksčiau ) arti prizininkių buvo Vilmantė Gruodytė. 6000 m nulėkusi per 25 min. 1 sek., ji užėmė penktą vietą. Jolantos Beržinskienės auklėtinė nuo trečiosios prizininkės – šiaulietės Aistės Labanauskaitės atsiliko vos 9 sek.

13-ta tarp 16 bėgikių buvo Gintarė Gečienė – 27 min. 18 sek., 15-ta – Laura Arė – 29 min. 03 sek.

Vyrų, jaunimo ir jaunių (g. 2004–2005 m.) grupėse nebuvo kuo džiaugtis.

Tarp 28 vyrų, kovojusių 8000 m distancijoje, Gediminas Simutis buvo 13-tas – 31 min. 4 sek., Žygimantas Bagdonas – 22-tas – 34 min. 19 sek., Edvardas Simokaitis – 24-tas – 35 min. 26 sek., Saulius Glebauskas – 26-tas – 38 min. 15 sek.

Jaunių varžybose geriausiai pasirodęs Aleksandras Prochorovas, užėmė 23-iąją vietą tarp 30 „lenktynininkų“. 4000 m trasą jis nubėgo per 17 min. 8 sek. Vilius Vaseris, sugaišęs 18 min. 23 sek., liko 27-tas, o Vilius       Piekus – paskutinis – 19 min. 55 sek.

Pavasario kroso čempionato miestų įskaitoje triumfavo šiauliečiai – 210 taškų. Antri liko vilniečiai – 200, treti – kauniečiai – 188 ir ketvirti – klaipėdiečiai – 148.

Anot uostamiesčio ekipos trenerio M. Krakio, mūsų miesto bėgikai nuolat būdavo trejetuke. Specialistas neatmena, kada Klaipėdos komanda buvo ketvirta. Kortas sujaukė pastaraisiais metais sparčiai progresavę šiauliečiai.

Lietuvos kroso taurės varžybose bus dar du etapai. Ir šiose pirmenybėse miestų rikiuotė tokia pat.