2024 26 balandžio

„Neptūnas“ savo aikštėje sulaukė skaudaus antausio

Lietuvos 1-osios lygos futbolo čempionate penktą pralaimėjimą patyrė Klaipėdos „Neptūnas“. Uostamiesčio futbolininkams, jų pačių stadione, kailį iškaršė Vilniaus Baltijos futbolo akademijos (BFA) vienuolikė, laimėjusi susitikimą net 3:0.

Rungtynės prasidėjo atkakliais ir energingais abiejų komandų išpuoliais, tačiau  pirmosiomis atakomis nieko pavojingo sukurti nepavyko.

11-ąją min. ne itin pavojingas momentas prie „Neptūno“ komandos vartų virto įvarčiu. „Neptūno“ vartininkas Matas Daškus nesėkmingai bandė išsmūgiuoti kamuolį. Greta buvęs svečių legionierius Junioras Landry Dongue Tsanou išvyniojo netikėtai gautą dovaną – 1:0.

Praleidę įvartį šeimininkai nesutriko, tačiau beveik visos jų atakos užgesdavo netoli varžovų baudos aikštelės arba smūgiai į vartus nepasiekdavo tikslo.

Po dar vieno reido BFA futbolininkas patikrino klaipėdiečių vartų skersinio tvirtumą.

Praėjus 45 min. vilniečiai turėjo trapią persvarą, kurią padvigubino vos prasidėjus antrajam kėliniui. Sužaidus vos keturias minutes BFA kapitonas Lukas Valvonis, būdamas klaipėdiečių baudos aikštelėje, nusprendė smūgiu per save patikrinti po pertraukos į vartus stojusio Vadimo Trefilovo budrumą. Klastingas smūgis pasiekė tikslą, nes prieš vartus nuo dangos atšoksį kamuolį vartų sargas neįstengė pasiekti.

Ir po antrojo įvarčio klaipėdiečiai nesumažino apsukų, tačiau baigiamosiose atakų stadijose jie pritrūkdavo taiklumo arba varžovai sugebėdavo sėkmingai apginti tvirtovę. Likus vos dviem minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos dar vieną greitą ataką surengė svečiai, o Ignas Kaškelevičius kone nuo linijos įspyrė kamuolį į „Neptūno“ stačiakampį

Po šio įvarčio tapo aišku, kad tris taškus išsiveš BFA žaidėjai, kurie iki kelionės į Klaipėdą jų teturėjo vos keturis.

Kitas turas vyks tik birželio 11-ąją. Klaipėdiečiai žais Mažeikiuose su „Atmosfera“.

„Neptūnas“ – BFA – 0:3 (0:1).

Įvarčiai: 11 min. Junioras Landry Dongue Tsanou; 49 min. Lukas Valvonis; 88 min. Ignas Kaškelevičius.

„Neptūnas“:  Matas Daškus (nuo 46 min. Vadimas Trefilovas), Erikas Vainoras, Levas Sonas, Denisas Matichinas (nuo 46 min. Laurynas Barsteika), Marius Papšys (61 min. įspėtas), Egidijus Dusevičius (71 min. įspėtas), Jonas Bičkus, Adomas Ankudinovas (nuo 84 min. Erlandas Seselskis), Aleksandras Fiodorovas (69 min. įspėtas), Jonas Latakas (38 min. įspėtas), Glebas Sonas (nuo 46 min. Tautvydas Špiegis).