17-mečiai klaipėdiečiai – Lietuvos čempionai

Lietuvos vaikinų iki 17 metų rankinio čempionato finalinės kovos vyko uostamiestyje. Namų sienos padėjo Auksuolės Stropienės auklėtiniams – jie iškovojo auksą.

Finale pajūrio jaunieji rankininkai susirėmė su bendraamžiais iš Panevėžio.

Lemiamas mūšis nenuvylė šios sporto šakos gurmanų. Klaipėdiečiai pergalę 18:17 išplėšė paskutinės atakos metu, kone aidint finalinei sirenai.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai – 5:1. Ilgai laikėsi 2-3 įvarčių skirtumas, vėliau padidėjęs iki 4 – 10:6. Tačiau per likusias iki pertraukos šešias minutes Klaipėdos septynetas surengė vos vieną rezultatyvią ataką, o tuo pasinaudoję svečiai priartėjo iki 9:11.

Negana to, prasidėjus antrajai pusei panevėžiečiai dar šešias minutes laikė sukaustę mūsų jaunuolius. Varžovai per tą laiką išlygino rezultatą – 11:11 (35 min.).

Uostamiesčio rankininkai sulaukė savo minučių. Jie po ilgos tylos šovė net keturis iš eilės taiklius šūvius ir vėl nutolo solidžiu skirtumu.

Sūpynės ir toliau suposi. Tuomet trimis įvarčiais atsakė miesto prie Nevėžio atstovai. Ir vėl užstrigusi klaipėdiečių puolimo mašina per 13 min. įstenėjo iššauti vos vieną įvartį.

Likus žaisti septynias minutes švieslentėje švytėjo lygybė – 16:16.

Labai nerezultatyviame finale užako ir svečių taikikliai. Paskutinę minutę Panevėžio rankininkai išlygino rezultatą – 17:17. Šeimininkai į tai atsakė fantastiniu išpuoliu. Edvinas Aidukonis, įšokęs į svečių vartininko aikštelę laiku gavo kamuolį ir būdamas ore taikliai metė. Tai buvo pergalę ir auksą atnešusi ataka.

Nugalėtojams net pusę įvarčių (9) pelnė Tomas Drakšas, tarp varžovų rezultatyviausiai rungtyniavęs Titas Janušonis taikliai metė 7 kartus. Tiesa, jis realizavo tris 7 m baudinius.

Išvakarėse vykusiose pusfinalio rungtynėse „stropiukai“ lengvai – 33:19 pranoko svečius iš Garliavos. Šiame susitikime klaipėdiečius į priekį vedė taip pat 9 įvarčius pelnęs T. Drakšas ir 7 – Ramojus Mažrimas.

Apdovanoti čempionato prizininkus ir nugalėtojus atvyko geriausias mūsų šalies rankininkas Aidenas Malašinskas. Vaikinai buvo labai nustebinti ir patenkinti, kad juos pagerbė Lietuvos rankinio žvaigždė.

Pusfinalis: Klaipėda – Kauno r. – 33:19 (22:10).

Klaipėda: Tomas Drakšas – 9, Ramojus Mažrimas – 7, Justas Čėsna, Edvinas Bručkus, Stepanas Šramkovas – po 3, Edvinas Aidukonis, Nojus Vaičikauskas, Paulius Čėsna – po 2, Matas Kairys, Laurynas Dačkauska – po 1.

Finalas: Klaipėda – Panevėžys 18:17 (11:9).

Klaipėda: Tomas Drakšas – 9, Ramojus Mažrimas – 4, Edvinas Aidukonis, Justas Čėsna – po 2, Edvinas Bručkus – 1.