2024 20 birželio

Antroji „Barsos“ futbolo stovykla Klaipėdoje – dar populiaresnė

Klaipėdoje prasidėjusioje antrojoje šią vasarą prestižinės „Barca Academy“ organizacijos futbolo stovykloje futbolo paslapčių panoro sužinoti dar daugiau įvairaus amžiaus jaunųjų futbolininkų.

Ši stovykla skiriasi nuo pirmosios ne tik didesniu dalyvių skaičiumi, tačiau ir tuo, kad „Barcelonos“ futbolo klubo specialistų pamokų gaus ir sunkiau gyvenančių šeimų vaikai. Gerą gestą pademonstravo Klaipėdos savivaldybės tarybos nariai, skyrę lėšų kilniam tikslui.

Pirmosios stovyklos atidarymo šventėje netrūko garbių svečių. Netrūko jų ir antrojoje.

Dalyvius sveikinęs miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus prisipažino, kad dar sunku suvokti, kokia unikali galimybė suteikta Klaipėdai.

„Labai dėkoju stovyklos organizatoriams. Prieš keletą mėnesių tokį renginį Klaipėdoje buvo sunku įsivaizduoti. Jauniesiems futbolininkams norėčiau palinkėti didelės sėkmės, nes jūs turite unikalią galimybę mokytis iš geriausios pasaulio sporto organizacijos specialistų. Tai yra unikali proga, kurios mums tikrai šiandien pavydi visa Lietuva“, –pabrėžė A. Vaitkus.

Dalyvius sveikino ir du Kovo 11-osios akto signatarai – Česlavas Okinčicas ir Algirdas Kumža.

„Tai – vienas svarbiausių įvykių Klaipėdoje per pastaruosius keletą metų. Po pirmosios stovyklos iš dalyvių ir jų tėvelių mes išgirdome vien tik pozityvius atsiliepimus. Tai įrodė, kad tokie renginiai yra itin reikalingi. Juk Barselonos akademija nėra vien futbolo, joje ugdomos vaikų vertybės. Labai tikiuosi, kad kitąmet jau garsiai galėsime kalbėti apie Barselonos futbolo akademijos atidarymą Lietuvoje“, – planais dalijosi vienas iš stovyklų iniciatorių Č. Okinčicas.

Buvęs Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje A. Kumža kreipėsi į tarptautinę stovyklos dalyvių bendruomenę bei išsakė savo paramą ir palinkėjimus vaikams iš Ukrainos, kurių gimtojoje šalyje šiandien vyksta karas.

„Aš esu ambasadorius, tačiau tikraisiais ambasadoriais yra šie sportininkai. Juk sportas visuomet buvo taikos ir vienybės simbolis“, – teigė A. Kumža.

Nuotoliniu būdu renginio metu dalyvius sveikino ir „Barca Academy“ direktorius Pau Cassasa, o už šiltą priėmimą ir neišdildomas akimirkas Lietuvoje organizatoriams dėkojo ir „Barca Academy“ treneris Rubenas Diazas.

Stovyklų dalyviams palaiminimą renginyje suteikė bei pradžią paskelbė vienuolis Astijus.

Antroji „Barca Academy“ stovykla Klaipėdos finišuos Liepos 9-ą dieną. Joje futbolo paslapčių mokysis 82 vaikai ir jaunuoliai iš Baltijos šalių ir Ukrainos. Yra berniukų net iš Ispanijos bei Belgijos.

Iš viso Lietuvos pajūryje sportavo ir sportuoja daugiau nei 150 skirtingo amžiaus 8-16 metų berniukų ir mergaičių

Šiuo metu visame pasaulyje jau veikia beveik pusšimtis „Barca Academy“ padalinių, rengiama daugiau nei 180 stovyklų, o jose sportuoja daugiau nei 45 tūkst. vaikų penkiuose pasaulio žemynuose.

Klaipėdiečiai kartu siekia kuo geriau užsirekomenduoti, kad gautų „Barca Academy“ padalinio statusą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *