2024 21 liepos

Iš „Barsos“ stovyklos Klaipėdoje vaikai skirstėsi plačiomis šypsenomis

„Buvo tikrai nelengva, kad „Barcelonos“ treneriai atvyktų į Klaipėdą. Mums, organizatoriams, tai pavyko padaryti. Tuo labai džiaugiamės“, – šypsojosi „Barca Academy Baltic“ projekto vadovas Robertas Poškus, baigdamas antrąją garsaus ispanų klubo vaikų stovyklą Klaipėdoje.

R. Poškus vylėsi, kad visiems jauniesiems futbolininkams patiko „Barsos“ stovykla. „Sieksime ir toliau bendradarbiauti su „Barcelonos“ klubu“, – žadėjo garsusis Lietuvos futbolininkas.

Stovykloje dalyvavę vaikai nupiešė didelį piešinį-plakatą, kurio centre – „Barcelonos“ futbolo klubo ženklas.

Jis įteiktas Lietuvos pajūryje dvi savaites dirbusiems ispanams. Svečiams tai virto malonia staigmena.

 „Norėčiau padėkoti tėvams, kad jie patikėjo savo fantastiškus vaikus stovyklos rengėjams. Jaunimėlis suteikė mums labai gerą laiką. O vaikams noriu padėkoti už jų nuoširdų darbą, atsidavimą, šypsenas ir labai dideles širdis futbolui. Mus, suaugusiuosius, verčiate daryti tai, kad išpildytume jūsų svajones“, – pavykusia stovykla džiaugėsi „Barca Academy Baltic“ projekto vykdytojas Benas Renatas Baltusis, netrukus sulaukęs iš atvykusių trenerių firminių „Barcelonos“ marškinėlių.

Ispanijos garbės konsulas, Klaipėdos miesto Garbės pilietis Vytautas Lygnugaris, pasidžiaugė, kad „Barsos“ futbolo mokykla intensyviai dvi savaites veikė ne kur nors kitur Lietuvoje, o Klaipėdoje.

„Simboliška, kad Vakarų Lietuvoje atsidarė konsulatas, Klaipėdoje surengtos „Barsos“ stovyklos. Tad tikiuosi, kad mumyse, mūsų krašte bus daugiau Ispanijos. Žinau, kad buvo daug kliūčių rengiant stovyklą, tačiau džiugu, kad ją pavyko suorganizuoti. Dėkoju visiems, ir kartu Romualdui Jonaičiui, už ryžtą ir nenuilstamą energiją, kviečiant „Barsą“ į Klaipėdą. Vaikams linkiu gerų startų, geros ateities, o organizatoriams ambicingų projektų ir jų įgyvendinimo“, – šiltų žodžių negailėjo V. Lygnugaris.

Antroji „Barca Academy“ stovykloje futbolo paslapčių mokėsi 82 vaikai ir jaunuoliai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Anglijos, Ispanijos, Belgijos.

„Barcelonos“ futbolo klubo specialistų pamokų gavo ir sunkiau gyvenančių Klaipėdos šeimų vaikai. Gerą gestą pademonstravo miesto savivaldybės tarybos nariai, skyrę lėšų kilniam tikslui.

Antroji stovykla, kaip ir pirmoji, buvo baigta dviem turnyrais. Viename rungtyniavo keturios jaunesnių vaikų komandos, kitame – vyresnių. Emocijos, džiaugsmas, apmaudas ir net ašaros. Visa tai niekuo nesiskyrė nuo Čempionų lygos.

Šiuo metu penkiuose pasaulio žemynuose yra 49 „Barca Academy“ padaliniai, kuriuose sportuoja daugiau nei 45 tūkst. vaikų.

Jei Klaipėdai būtų suteiktas padalinio statusas, tai būtų šiauriausias šio ispanų klubo vaikų ugdymo taškas Europoje.

Po mėnesio bus žinoma, kiek ispanų treneriai iš Klaipėdoje surengtų stovyklų pakvies gabių jaunųjų futbolininkų į „Barcos“ akademijos stovyklą Barselonoje. Kalbama, kad bus pakviesti trys jaunieji talentai. O gal ir daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *