Vakarų Lietuvos derbyje – lengva senbuvių pergalė

Lietuvos krepšinio lygos čempionato tvarkaraštis kautis suvedė visuose čempionatuose žaidusį Klaipėdos „Neptūną“ ir debiutantus – „Gargždų“ vyrus. Papildomą intrigą kėlė ir tai, kad gargždiškių ekipoje yra buvusių „Neptūno“ taikliarankių, kuriems knietėjo priminti apie save Klaipėdos krepšinio publikai.

Tačiau „senoji gvardija“, nusėdusi rajono centre, nesukėlė diskomforto buvusiam klubui. Uostamiesčio penketuko pranašumas nekėlė abejonių – 94:69 (20:16, 27:18, 18:17, 29:18).

Pirmoje mačo dalyje svečiams akivaizdžiai drebėjo rankos – nekrito nei tritaškiai, nei baudos. „Neptūnas“ po dviejų kėlinių buvo įgijęs 13 taškų pranašumą – 47:34.

Trečiajame kėlinyje skirtumas pasiekė rekordinę 16 taškų ribą. Po to, kai „Gargždų“ puolėjas Julius Kazakauskas įšovė tritaškį, klaipėdiečiai surengė dar vieną šuolį į priekį. Po Deivido Gailiaus tolimo metimo persvara išaugo iki 63:45.

Ketvirtajam kėliniui prasidėjus Matas Vaitkus pasistengė, kad skirtumas tarp komandų perliptų 20 taškų ribą – 72:51.

Paskutinės svečių viltys išsigelbėti mirė, kai penktą pražangą gavo lyderis Joshua Newkirkas.

Vakarų Lietuvos derbį baigė antrasis „Neptūno“ penketukas.

Gargždų komandoje debiutavęs amerikietis Corey Sandersas per 15 min. surinko 2 taškus ir vos vieną naudingumo balą. Klaipėdos komandoje pirmąsias karjeros minutes sužaidė 20-metis Matas Repšys.

Žibėjo „Neptūno“talentas M. Vaitkus, per 16 min. pelnęs 14 taškų (2: 2/2; 3: 2/5; 1: 4/5) ir surinkęs 18 naudingumo balų.

Geru pasirodymu džiugino ir Matas Jogėla, per 21 min. surinkęs 16 taškų (2: 5/5; 3: 2/5) ir 17 efektyvumo balų.

O Gargždų komandoje vos keturi krepšininkai surinko daugiau nei 4 taškus. Svečiai pataikė vos 4 tritaškius iš 17.

Keturiais pralaimėjimais čempionatą pradėjęs „Neptūnas“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Kitą pirmadienį pajūrio penketukas namie priims Jonavos „CBet“ (5/1).

„Neptūno“ rezultatyviausi krepšininkai: M. Jogėla – 16, M. Vaitkus – 14, Mindaugas Girdžiūnas, D. Gailius, Rokas Gustys, Nojus Mineikis – po 10, Austinas Wiley – 9, Maliekas White – 7.