2024 29 balandžio

Košmariška „Neptūnui“ rungtynių pabaiga Panevėžyje

„Neptūnas“, pralaimėjęs Panevėžyje „Lietkabeliui“ 93:94, apmaudžia nesėkme pradėjo Lietuvos krepšinio lygos čempionato ketvirtfinalio etapą.

Vien per paskutinę minutę pačius klaipėdiečius bent keturis kartus lydėjo nesėkmingi epizodai (Deivido Gailiaus nepataikytos dvi baudos, Mato Jogėlos netaiklus iš po krepšio), negana to šeimininkai rezultatyviai užbaigė ataką, kuri, atrodė, jau neturėjo tęsinio.

Itin rezultatyviai pirmąjį rungtynių kėlinį sužaidęs „Neptūnas“ surinko 29 taškus. Po to, kai Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai pataikė 6 dvitaškius iš 7 ir 4 tritaškius iš 8, laimėjo pirmą ketvirtį – 29:21.

Viso antrojo kėlinio metu „Lietkabelis“ lipo svečiams ant kulnų. Dorde Gagičiaus individualus meistriškumas leido šeimininkams sumažinti „Neptūno“ persvarą iki 3 taškų – 32:35, tačiau uostamiesčio krepšininkai vėl sužaidė sėkmingesnį tarpsnį puolime. M. Jogėlos šūvis paskutinę sekundę prieš pertrauką leido klaipėdiečiams išsaugoti 8 taškų persvarą – 53:45.

Pirmojoje rungtynių pusėje šimtaprocentiniu taiklumu metė baudas – „Neptūnas“ pataikė 13, o „Lietkabelis“ 10.

Trečiajame ketvirtyje svečiai nemažino apsukų. Po Martyno Mažeikos tritaškio, klaipėdiečiai įgijo rekordinę persvarą – 60:48. Panevėžio ekipai nepavyko rasti priešnuodžių Klaipėdos ekipos puolimui ir prieš lemiamą kėlinį „Neptūnas“ turėjo 9 taškų rezervą – 72:63.

Paskutiniam ketvirčiui prasidėjus Panevėžio komanda pelnė iš eilės 7 taškus – 70:72.

Tačiau klaipėdiečiai nepalūžo – jie vėl nutolo. Tačiau du aukštaičių tritaškiai leido šeimininkams po ilgo laikotarpio išlyginti rezultatą – 78:78.

T. Gaidamavičiaus kariauna toliau narsiai kovėsi. Likus mažiau nei minutei iki rungtynių pabaigos, uostamiesčio krepšininkai pirmavo 5 taškų skirtumu – 91:86. Taiklios Gyčio Masiulio baudos, sėkmingi Pauliaus Valinsko ir Margirio Normanto reidai po krepšiu leido „Lietkabelio“ krepšininkams priartėti iki 92:93. Lemiamu momentu sudrebėjo „Neptūno“ lyderio D. Gailiaus ranka – abu baudų metimai nepasiekė tikslo. Per likusias 8 sek. atakai, graikas Panagiotis Kalaitzakis spėjo taikliai mesti ir išplėšti pergalę šeimininkams.

Panevėžio ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė rungtynių herojus P. Kalaitzakis. Legionierius pelnė 19 taškų ir surinko 23 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Gytis Masiulis ir Dorde Gagičius pridėję po 16 taškų.

Klaipėdos komandoje po 17 taškų pelnė D. Gailius ir M. Mažeika.

Atsakomosios rungtynės įvyks gegužės 16 d. Klaipėdoje.

„Lietkabelis“ – „Neptūnas“ – 94:93 (21:29, 24:24, 18:19, 31:21).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika, Deividas Gailius – po 17, Žygimantas Janavičius – 14, Džiugas Slavinskas, Benas Griciūnas – po 11, Matas Jogėla – 9, Simas Galdikas – 8, Tadas  Pažėra – 4, Norbertas Giga – 2, Klaidas Metrikis – 0.