2024 20 balandžio

„Juventus“ išvežė iš pajūrio labai reikalingą klaipėdiečiams pergalę

Po įtemptos ir nervingos kovos, buvęs arti pergalės, Klaipėdos „Neptūnas“ kapituliavo mūšyje su Utenos „Juventus“ ekipa – 89:91.

Rungtynės prasidėjo intensyviai, aukšta sparta ir rezultatyviai. Baigiantis pirmajam kėliniui po Igno Vaitkaus dvitaškio aukštaičių persvara ūgtelėjo iki 5 taškų – 25:20, tačiau svečiams nebuvo lemta pirmauti po dešimties minučių. Šeši iš eilės Norberto Gigos taškai leido padėjo „Neptūnui“ persverti rezultatą – 26:25.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai tolo nuo „Juventus“. Vienu metu turėjo net 9 taškų pranašumą – 38:29.

Prieš ilgąją pertrauką uostamiesčio krepšininkams pavyko išlaikyti 6 taškų atotrūkį – 47:41.

Persvarą po dviejų ketvirčių lėmė laimėta kova dėl atšokusių kamuolių. Pirmoje susitikimo pusėje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai po krepšiais sugriebė dešimčia kamuolių daugiau nei svečiai – 22:12 ir vadinamaisiais „antraisiais šansais“ pelnė šešis taškus, o uteniškiai – nė vieno.

Po poilsio toliau vyko atkaklus mūšis, kuriame komandoms nepavyko atitrūkti. Baigiantis trečiajam kėliniui „Juventus“ milžinas Mindaugas Kupšas dvitaškiu sumažino klaipėdiečių persvarą iki 4 taškų – 61:65.

Prasidėjus lemiamai daliai, abi komandos surengė taškų pelnymo iš eilės lenktynes. Pirmieji septynis „sausus“ taškus pelnė klaipėdiečiai. Po tokios bangos „Neptūnas“ vėl buvo priekyje 72:65, tačiau dar galingesne banga atsakė Utenos krepšininkai, išsiveržę į priekį 73:72.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti dvi minutes, M. Kupšas realizavo vieną baudą iš dviejų, po kurios svečiai įgijo 4 taškų pranašumą – 83:79.

Klaidas Metrikis į tai atsakė tritaškiu, po kurio skirtumas vėl ištirpo iki minimumo – 82:83.

Paskutinę minutę vyko šaltakraujiškumo testas abiejų komandų baudų metikams. Svečiams pirmaujant 89:86, patyręs klaipėdietis Deividas Gailius uždirbo tris baudos metimus. Iš jų realizavo du – 88:89.

Paskutinę rungtynių ataką rengęs „Neptūnas“ galėjo išplėšti pergalę, tačiau Mato Jogėlos tritaškis skriejo pro šalį.

Tai buvo jau trečioji „Juventus“ pergalė šių komandų tarpusavio dvikovose šiame sezone. Pirmąją akistatą vasarį uteniškiai laimėjo 17 taškų skirtumu, antrąją kovo mėnesį – net 40 taškų skirtumu.

Rezultatyviausiai tarp pajūrio krepšininkų žaidęs D. Gailius pelnė 20 taškų, 14 surinko Simas Galdikas.

O naudingiausiai „Neptūno“ gretose žaidė kapitonas Martynas Mažeika, pelnęs 13 taškų ir surinkęs 19 naudingumo balų.

„Juventus“ gretose akivaizdžiu lyderiu vėl tapo įžaidėjas Vaidas Kariniauskas. Per pirmuosius du kėlinius jis surinko aštuonis taškus, tačiau antroje rungtynių pusėje įsisiautėjo ir viso pelnė 26 taškus bei pridėjo 7 rezultatyvius perdavimus.

Utenos ekipoje visiškai mažai žaidė klaipėdietis Marius Runkauskas. Žydrūnas Urbonas patyrusiam snaiperiui davė pasireikšti vos septynias minutes, per kurias taikliarankis spėjo švystelėti (netaikliai) vieną tritaškį.

„Neptūnas“ – „Juventus“ – 89:91 (26:25, 21:16, 18:20, 24:30).

„Neptūnas“: Deividas Gailius – 20, Simas Galdikas – 14, Martynas Mažeika, Klaidas Metrikis – po 13, Norbertas Giga – 11, Tadas Pažėra – 6, Evaldas Šaulys, Matas Jogėla – po 4, Džiugas Slavinskas, Žygimantas Janavičius – po 2.