2024 20 birželio

Klaipėdos ledo ritulio rekordas: rinktinėje penki klaipėdiečiai

Lietuvos ledo ritulio rinktinė baigė rengtis balandžio 18–21 d. Lenkijoje vyksiančiam tarptautiniam „Trijų jūrų“ taurės turnyrui.

Penktadienį rinktinės trenerių štabas paskelbė galutinę rinktinės sudėtį. Joje rekordinis Klaipėdai skaičius klaipėdiečių – net penki: vartininkas – 23-ejų Artūras Pavliukovas (Kauno „Kaunas hockey“), gynėjas – 20-metis Matas Mikalauskas (Elektrėnų–Klaipėdos „Energija hockey–Klaipėda“), puolėjai – 22-ejų Denisas Kuzminovas (Vilniaus „Hickey punks“), 18-metis Eimantas Noreika („Tuto“, Suomija) ir 19-metis Jokūbas Minelga („Kalix“, Švedija).

Išplėstiniame kandidatų sąraše dar buvo dar vienas klaipėdietis – vartininkas 20-metis Laurynas Lubys (Liepojos „Liepaja“, Latvija).

Į Lenkiją atvykusi Lietuvos komanda sulauks solidaus papildymo. Katovicuose draugus pasitiks prieš kelias dienas sezoną Vokietijoje baigęs Arnoldas Bosas.

Pasibaigus stovyklai, rinktinės trenerio asistentas Mindaugas Kieras pripažino, jog priimti galutinį sprendimą dėl sudėties nebuvo lengva, tačiau jis džiaugėsi žaidėjų rodytu noru vilkėti rinktinės marškinėlius.

„Apsispręsti buvo sunku, nes stovykloje buvo daug naujų veidų ir tų žaidėjų, kurių mes nebuvome matę žaidžiančių rinktinėje. Todėl norėjosi pamatysi juos treniruotėse, tarpusavio rungtynėse. Visgi, stengėsi visi ir kiekvienas rodė didžiausias pastangas, kad liktų rinktinėje. Tai matyti buvo smagiausia“, – teigė treneris.

Didžioji dalis rinktinėje šiemet žaisiančių žaidėjų sezoną praleido gimtinėje, tačiau M. Kieras įsitikinęs, jog tai nesutrukdys rinktinei turėti tris panašaus pajėgumo penketukus.

 „Lietuvoje žaidę ledo ritulininkai per daug nenusileido iš užsienio grįžusiems žaidėjams: visi yra daugmaž panašaus lygio, gal tik vienam, kitam žaidėjui akivaizdžiai kažko trūko, kad prisitemptų prie kitų lygio. Aišku, turime išskirtinių žaidėjų, kurie savo meistriškumu ryškiai lenkia kitus, bet visumoje turėsime tris panašaus lygio penketus.“

Šį kartą rinktinėje netrūks žaidėjų, kurie dar nėra vilkėję Lietuvos marškinėlių oficialiose rungtynėse. Anot M. Kiero, jiems tai bus svarbus žingsnis dėl žaidimo ateities pasaulio čempionatuose, o jaunimo kupina rinktinė varžovus bandys įveikti pasitelkdama savo greitį.

 „Tikrai jaučiasi, jog buvo atšaukti pasaulio čempionai: nuo pirmos stovyklos minutės visi demonstruoja didžiulį norą važiuoti į turnyrą, žaisti ir atstovauti Lietuvai. Nemažai daliai žaidėjų tai bus pirmas žingsnis prieš vėliau laukiančius tikrus pasaulio čempionatus. Mūsų komandos pastarųjų metų „arkliukas“ yra greitis ir šį kartą tas jaunatviškas greitis turėtų būti pagrindiniu privalumu. Ši rinktinė neturi tiek daug patirties, bet galime akcentuoti jų greitį ir stengtis kuo daugiau laiko leisti oponentų zonoje.“

Turnyre Lenkijoje rinktinės lauks trys varžovės – Lenkija, Estija ir Latvijos jaunimo iki 23 m. rinktinė. M. Kiero teigimu, daugiausiai informacijos turima apie estus, kurie taip pat į turnyrą vešis gerokai jaunesnę nei įprastai komandą.

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis „Trijų jūrų“ taurės turnyre:

18 d. 17.45 val. Lietuva – Latvija U23

19 d. 17.30 val. Lietuva – Lenkija

21 d. 14.30 val. Lietuva – Estija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *