2021 3 rugpjūčio

Klaipėdos vaikų meninė gimnastika – galingiausia Lietuvoje

Elegantiškiausios sporto šakos atstovių pamėgtuose Gargžduose vyko dar vienos varžybos. Klaipėdos rajono centre dėl Lietuvos vaikų meninės gimnastikos pirmenybių medalių kovojo mažosios – 7-10 metų gracijos.

Kaimyniniame mieste lyg namie jautėsi klaipėdietės, visose keturiose amžiaus grupėse skynusios medalius. Uostamiesčio mergaitės pagal iškovotus titulus akivaizdžiai aplenkė didžiausių miestų – Vilniaus ir Kauno atstoves.

Ypač įspūdingai pajūrio gimnastės siautė 8-mečių ir 9-mečių pirmenybėse.

8-mečių grupėje visas varžoves pranoko Patricija Kareivaitė  ir Elija Vilnonytė. Po pratimo be įrankių, organizatoriams reikėjo ieškoti antro aukso medalio, nes abi jos surinko po lygiai balų. Pratimo su lanku rungtyje ir daugiakovėje geriau sekėsi P. Kareivaitei, iškovojusiai čempionės vardus, o E. Vilnonytė skynė sidabrinius vaisius.

8-mečių komandinėse (gal būtų tiksliau – dvejetų) varžybose maloniai nustebino visas konkurentes pranokusios klaipėdietės Mariela Usik ir Selija Jafišova.

9-mečių grupėje, kad negaišti laiko, galima buvo iš anksto vertingiausius medalius įteikti Lilijai Maiborodai, visose rungtyse iškovojusiai auksą, ir Abigelei Pucetaitei, laimėjusiai visus sidabrinius žetonus.

Ir mažiausiųjų klaipėdiečių – 7-mečių – būryje auga daug gražių atžalėlių. Viena jų Eva Šeremtova triumfavo individualioje rungtyje – pratime be įrankio.

Dvejetų varžybose mūsų mažylės laimėjo du medalius – Zlata Vasiljeva ir Karina Zavjalova – auksą, Amelija Budzinskaitė ir Julija Butylova – bronzą.

Grupiniuose pratimuose vėl pirmavo Klaipėdos komandos – „Kregždutės“ (Amelija Budzinskaitė, Karina Zavjalova, Milena Šertvytytė, Rūta Ūsaitė, Irina Rožkova) ir „Perliukai“ (Eva Šeremetova, Zlata Vasiljeva, Julija Butylova, Milana Logutenkova). Vienoje rungtyje pirmavo „paukštytės“, kitame – „brangenybės“.

Aukštomis vietomis džiugino ir vyriausios klaipėdietės. 10-mečių komandines varžybas laimėjo Julija Voločko ir Akvilė Jočytė. Individualiai geriausiai tarp uostamiesčio gimnasčių pasirodė Izabelė Bertulė, visose trijose užėmusi prizines vietas.

Tokios pergalės – tai draugiško trenerių kolektyvo – Sandros Žilinskienės, Nedos Juščės, Viktorijos Petrovos, Renatos Tankevičienės, Margaritos Zemskajos, Valentinos Bagrijevos, Dovilės Vilnonės, Jutos Aliukonienės – darnaus darbo vaisiai. Gerų rezultatų nebūtų ir be uolių mamyčių, kurios fantastiškai rūpinasi, kad dukrelės kuo pavyzdingiau lankytų treniruotes ir keltų meistriškumą.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Klaipėdiečių užimtos vietos čempionate

——————————————————————–

2011 m. gimusios mergaitės (24 dalyvės)

Daugiakovė (pratimas be įrankio; pratimas su kamuoliu)

3. Izabelė Bertulė – 25,62

4. Julija Voločko – 24,52

6. Akvilė Jočytė – 23,76

9. Ariana Vaičkutė – 19,40

10. Leticija Špučytė – 18,02

18. Ugnė Vasiliauskaitė – 15,89

————————————————————–

Pratimas be įrankio

3. Izabelė Bertulė – 11,52

5. Julija Voločko – 11,19

6. Akvilė Jočytė – 10,66

10. Ariana Vaičkutė – 9,20

12. Leticija Špučytė – 8,95

16. Ugnė Vasiliauskaitė – 8,52

———————————————————————-

Pratimas su kamuoliu

2. Izabelė Bertulė – 14,10

3–4. Julija Voločko – 13,33 (su Smilte Christauskaite iš Vilniaus)

5. Akvilė Jočytė – 13,10

8. Ariana Vaičkutė  10,20

12. Leticija Špučytė – 9,06

18. Ugnė Vasiliauskaitė – 7,36

———————————————————————-

Komandinės varžybos (10 komandų)

1. Julija Voločko, Akvilė Jočytė – 48,29

4. Ariana Vaičkutė, Leticija Špučytė – 37,42

———————————————————————-

2012 m. gimusios mergaitės (23 dalyvės)

Daugiakovė (pratimai su šokdyne ir lanku)

1. Lilija Maiboroda – 30,43

2. Abigelė Pucetaitė – 27,03

6. Marija Rinkevičiūtė – 18,80

10. Kristina Luca – 16,40

15. Sofija Kovalenko – 14,23

16. Veronika Chmeliova – 13,93

———————————————————————-

Pratimas su šokdyne

1. Lilija Maiboroda – 14,93

2. Abigelė Pucetaitė – 13,33

4. Marija Rinkevičiūtė – 10,33

12. Sofija Kovalenko – 8,33

14. Veronika Chmeliova – 8,03

18. Kristina Luca – 7,10

———————————————————————-

Pratimas su lanku

1. Lilija Maiboroda – 15,50

2. Abigelė Pucetaitė – 13,70

6. Kristina Luca – 9,30

8. Marija Rinkevičiūtė – 8,46

16–17. Sofija Kovalenko – 5,90

16–17. Veronika Chmeliova – 5,90

———————————————————————-

Komandinės varžybos (9 komandos)

2. Marija Rinkevičiūtė, Kristina Luca – 35,20

6. Sofija Kovalenko, Veronika Chmeliova – 28,16

———————————————————————-

2013 m. gimusios mergaitės (22 dalyvės)

Daugiakovė (pratimas be įrankio; pratimas su lanku)

1. Patricija Kareivaitė – 23,63

2. Elija Vilnonytė – 22,23

4. Mariela Usik – 17,21

7. Selija Jafišova – 15,84

8. Maja Markevičiūtė – 14,79

10. Gustė Kiaupaitė – 14,17

11. Izabelė Ūksaitė – 14,15

14. Mėta Urnikytė 12,89

15. Liana Vinogradova – 12,16

17. Darja Pavliukova – 11,37

22. Melita Valtaitė – 7,06

———————————————————————-

Pratimas be įrankio

1–2. Elija Vilnonytė – 11,06

1–2. Patricija Kareivaitė – 11,06

3. Mariela Usik – 9,95

6. Selija Jafišova – 8,37

7. Gustė Kiaupaitė 8,27

8. Maja Markevičiūtė – 8,15

9. Izabelė Ūksaitė – 7,92

13. Liana Vinogradova – 7,53

18. Darja Pavliukova – 7,20

19. Melita Valtaitė – 7,06

20. Mėta Urnikytė – 6,59

———————————————————————-

Pratimas su lanku

1. Patricija Kareivaitė – 12,56

2. Elija Vilnonytė – 11,16

5. Selija Jafišova – 7,46

6. Mariela Usik – 7,26

8. Maja Markevičiūtė – 6,63

10. Mėta Urnikytė – 6,30

12. Izabelė Ūksaitė – 6,23

13. Gustė Kiaupaitė – 5,90

15. Liana Vinogradova – 4,63

18. Darja Pavliukova – 4,16

———————————————————————-

Komandinės varžybos (8 komandos)

1. Mariela Usik, Selija Jafišova – 33,05

3. Maja Markevičiūtė, Gustė Kiaupaitė – 28,96

5. Izabelė Ūksaitė, Mėta Urnikytė – 27,05

6. Liana Vinogradova, Darja Pavliukova – 23,54

———————————————————————-

2014 m. gimusios mergaitės (39 dalyvės)

Pratimas be įrankio

1. Eva Šeremetova – 9,61

4. Zlata Vasiljeva – 8,47

5. Karina Zavjalova – 8,42

6. Amelija Budzinskaitė – 8,13

9. Julija Butylova – 7,60

11. Brigita Pečiūlytė – 7,13

12. Irina Rožkova – 7,06

13–14. Rūta Ūsaitė – 7,05

13–14. Milena Šertvytytė – 7,05

16. Sofija Chmeliova – 6,89

18. Milana Logutenkova – 6,75

21. Ditė Vasiliauskaitė – 6,44

22. Jekaterina Andrejeva – 6,43

23. Luka Liubinaitė – 6,40

25. Paulina Rimaitė – 6,06

27–28. Junė Virškutė – 5,758 (su Evelina Boištianaite iš Vilniaus)

29–30. Paulina Čepliauskaitė – 5,750

29–30. Maja Ivanauskaitė – 5,750

36. Milana Drabuntė – 4,97

37. Diana Frolova – 4,86

38. Sofija Kočetova – 4,75

39. Lukrecija Grevytė – 4,52

———————————————————————-

Grupiniai pratimai be įrankio (4 komandos)

1 pratimas

1. Klaipėdos „Kregždutės“ (Amelija Budzinskaitė, Karina Zavjalova, Milena Šertvytytė, Rūta Ūsaitė, Irina Rožkova) – 11,93

2. Klaipėdos „Perliukai“ (Eva Šeremetova, Zlata Vasiljeva, Julija Butylova, Milana Logutenkova) – 11,83.

4. Klaipėdos „Barbė“ (Ditė Vasiliauskaitė, Brigita Pečiūlytė,Paulina Rimaitė, Paulina Čepliauskaitė, Darja Martynova) – 10,43

———————————————————————-

2 pratimas

1. Klaipėdos „Perliukai“ (Eva Šeremetova, Zlata Vasiljeva, Julija Butylova, Milana Logutenkova) – 12,63

2. Klaipėdos „Kregždutės“  (Amelija Budzinskaitė, Karina Zavjalova, Milena Šertvytytė, Rūta Ūsaitė, Irina Rožkova) – 10,86

4. Klaipėdos „Perliukai“ (Ditė Vasiliauskaitė, Brigita Pečiūlytė,Paulina Rimaitė, Paulina Čepliauskaitė, Darja Martynova) – 10,53

———————————————————————-

Komandinės varžybos (pratimas be įrankio) (17 komandų)

1. Zlata Vasiljeva, Karina Zavjalova – 16,90

3. Amelija Budzinskaitė, Julija Butylova – 15,73

5. Brigita Pečiūlytė, Irina Rožkova – 14,20

6. Rūta Ūsaitė, Milena Šertvytytė – 14,11

7. Sofija Chmeliova, Milana Logutenkova – 13,65

9. Ditė Vasiliauskaitė, Jekaterina Andrejeva – 12,87

11. Luka Liubinaitė, Paulina Rimaitė –12,47

13. Junė Virškutė, Paulina Čepliauskaitė – 11,50

16. Milana Drabuntė, Diana Frolova – 9,84

17. Sofija Kočetova, Lukrecija Grevytė – 9,28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *